Kamera on-line

Nowa droga w rejonie czterech wiaduktów kolejowych

Powiat zakończył modernizację ul. Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. Mowa o odcinku w rejonie czterech wiaduktów kolejowych. To ważny odcinek przy zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 408 w stronę licznych firm, do których każdego dnia dojeżdża bardzo wielu mieszkańców powiatu.

Drogowcy położyli tam nową nawierzchnię, a także ścieżkę rowerową, która dodatkowo oddzielona jest od ulicy pasem zieleni. Remont objął półkilometrowy odcinek, a sama konstrukcja ze względu na spory ruch pojazdów, została wzmocniona.

Ekipa remontowa ustawiła już nowe oznakowanie i zakończyła malowanie oznaczeń drogowych. Powiat za remont zapłacił niespełna 250 tys. zł, ponad połowę z tego wyłożyła Grupa Azoty ZAK S.A.

W budżecie na przyszły rok kędzierzyńskie starostwo zaplanowało wiele ważnych inwestycji, mocno odczują go piesi i zmotoryzowani. Przebudowany zostanie przejazd pod wiaduktem na drodze powiatowej na ul. Głównej w Koźlu-Rogach.

- Nowe chodniki powstaną m.in. na ul. Sławięcickiej w Kotlarni, czy w Landzmierzu, drogowcy wzmocnią też drogę w Starej Kuźni. Przebudowana zostanie droga na odcinku Trawniki-Gościęcin, a także w Polskiej Cerekwi oraz w Mechnicy. Przebudowane zostaną chodniki na ul. Piastowskiej w Koźlu, a także na ul. Szymanowskiego oraz Partyzantów - wylicza starosta Małgorzata Tudaj.

Nowe chodniki powstaną też przy ul. Powstańców oraz Batorego. Powiat wykona też dokumentację na przebudowę ul. Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie. Przebudowane zostanie przejście dla pieszych na al. Lisa, remont czeka ul. Damrota w Kędzierzynie. Zostanie sporządzona dokumentacja na przebudowę ul. Wojska Polskiego. A to tylko niektóre z planowanych zadań.

AL

droga azoty1.jpeg

droga azoty2.jpeg

droga azoty3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera