Kamera on-line

Z sesji Rady Powiatu: Szybka łódź i modernizacja systemu alarmowania. Powiat wsparł ważne inwestycje w straży pożarnej

Dzięki wsparciu finansowemu kędzierzyńskiego starostwa udało się przeprowadzić ważne inwestycje w komendzie powiatowej straży pożarnej w Koźlu. Zmodernizowano cały system łączności i alarmowania, strażacy wzbogacą się też o bardzo szybką łódź.

- Stanowisko kierowania znajduje się w Koźlu na ul. Kraszewskiego, a nasza jednostka ratowniczo-gaśnicza zlokalizowana jest przy zakładach azotowych,  dzięki modernizacji mamy doskonałe, stuprocentowo bezpieczne połączenie między tymi dwoma miejscami, co skutkuje naprawdę bardzo dużą efektywnością jeśli chodzi o alarmowanie. Docelowo powoli nam to też na zdalne zarządzanie jednostką, chodzi np. o otwieranie i zamykanie bram wjazdowych w ramach sieci monitoringu i alarmowania – zaznacza Mirosław Stadniczuk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

To nie koniec, bo w najbliższych dniach komenda odbierze nowoczesną łódź ośmioosobową z bardzo dobrym silnikiem.

Bez problemu będzie mogła przemieszczać się po Odrze zabierając na pokład sprzęt ratowniczy, a dzięki wyciętej burcie, łódź umożliwi sprawne podejmowanie czynności przy wyciąganiu poszkodowanych osób z wody. Będzie również miała zastosowanie w ratownictwie ekologicznym, ponieważ bez problemu zamontujemy na niej zapory – dodaje Mirosław Stadniczuk.

O nowych inwestycjach w straży pożarnej mówiono podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, łącznie kosztowały 117 tys. zł, w tym dofinansowanie powiatu, miasta oraz ministerstwa.

AL

Foto: stanowisko kierowania w Koźlu.

stanowisko kierowania w Koźlu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera