Kamera on-line

Wielki polonez na placu Wolności

Ponad dwustu maturzystów zatańczyło wspólnego poloneza na placu Wolności przed starostwem. Ruszył w czwartek (8.02), w południe. Przy dźwiękach do muzyki skomponowanej przez Wojciecha Kilara maturzyści, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz samorządowcy tańczyli przez ponad 20 minut.  

Poprowadził go Zygmunt Babiak, aktor opolskiego Teatru Lalki i Aktora w parze z Dianą Radziak, wicemiss Opolszczyzny, a także absolwentką Zespołu Szkół nr 3. – Przez tyle lat wypuściłem w świat tysiące maturzystów. Mam nadzieję, że każdemu z nich ten taniec przyniósł szczęście na maturze – mówił dziennikarzom aktor, który do Kędzierzyna-Koźla wraca z sentymentem, tutaj nie tylko działał artystycznie, ale miał sporo kolegów, także z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którego uczniowie w pięknych strojach wzięli udział w Polonezie Maturzystów.

Korowód otworzyli samorządowcy: starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman. – Do egzaminu zostało mniej niż 80 dni, niechaj więc matura pójdzie wam tak, jak ten polonez, trzymamy za was kciuki i życzymy dobrych, życiowych wyborów już po zdanym egzaminie – mówiła szefowa zarządu powiatu.

Poloneza zatańczyli także prezydent Sabina Nowosielska i wiceprezydent Wojciech Jagiełło, za nimi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty i radny Paweł Masełko. Polonez zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem, wykonanym z balkonu starostwa. Organizatorem poloneza była Gazeta Wyborcza, a współorganizatorem starostwo powiatowe, partnerem natomiast Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Wielkie pamiątkowe zdjęcia z poloneza można zobaczyć dziś (9.02) w Gazecie Wyborczej.

AL

Filmy i zdjęcia na FB powiatu.

DSC_5446.jpeg

IMG_3366.jpeg

IMG_3431.jpeg

IMG_3525.jpeg

×

Zapisz się do newslettera