Kamera on-line

W niedzielę chór powiatowy oficjalnie otrzyma nazwę! Szykuje się też wyjątkowy koncert

W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do szkoły muzycznej na os. Pogorzelec w Kędzierzynie, gdzie swój koncert da chór powołany pod auspicjami starostwa powiatowego. Chórzyści długo szykowali się na ten wyjątkowy występ, który poprzedzony zostanie miłym epizodem. W niedzielę zespół oficjalnie otrzyma nazwę. Jaką? Tego póki co nie zdradzimy.

- Po wielomiesięcznych dyskusjach podjęliśmy decyzję, że nazwa chóru powinna nawiązywać do historycznych czasów powstania miasta Kędzierzyn – tłumaczy dyrektor szkoły muzycznej Gotfryd Włodarz i jednocześnie dyrygent chóru.

Co usłyszymy w niedzielę?

- Zagramy utwory Straussów wiedeńskich, ale też marsze, pojawi się czardasz, jak również utwory chóralne, szykujemy też niespodziankę – dodaje Gotfryd Włodarz.

Całe wydarzenie będzie właściwie koncertem mieszanym, na deskach szkoły wystąpi bowiem nie tylko chór powiatowy, ale także Kędzierzyńska Filharmonia Młodych. Wspólnie więc przygotowywany jest wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy szesnaście utworów. Zapraszamy!

AL

chor3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera