Kamera on-line

20 lat bezinteresownej pomocy. Piękny jubileusz klubu dawców krwi

Honorowy Klub Dawców Krwi przy parafii p.w. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu ma już 20 lat. Przez ten czas jego członkowie oddali 2,5 tysiąca litrów krwi. Sam klub liczy obecnie około 40 członków.

Jubileuszowe spotkanie członków tej prężnej organizacji poprzedziła uroczysta msza święta koncelebrowana przez trzech księży, odprawiono ją w intencji krwiodawców, sympatyków czerwonokrzyskiej rodziny. Podczas części oficjalnej nie zabrakło podziękowań oraz ciepłych słów kierowanych do krwiodawców. Klub HDK przez lata wyrósł na organizację, która nie tylko promuje krwiodawstwo, dziś trudno sobie wyobrazić wiele przedsięwzięć bez pomocy członków klubu.  

- Chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego jubileuszowego spotkania, jak i tym, którzy pracowali z nami przez ostatnie 20 lat, brali udział w wielu przedsięwzięciach społecznych, a warto dodać, że nasz klub to nie tylko akcje poboru krwi, ale również inne działania charytatywne dla lokalnej społeczności – zaznaczył prezes Mieczysław Ferdzyn, który dziękował także samorządowcom - starostwu powiatowemu oraz urzędowi miasta.

Honorowe krwiodawstwo to jedna z najpiękniejszych i najszlachetniejszych idei podejmowanych przez człowieka.

- Państwa bezinteresowność w działaniu, zaangażowanie i odpowiedzialność jaką na siebie przyjęliście, przywraca wiarę w człowieka i napawa nadzieją. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje także działalność klubu promująca honorowe krwiodawstwo. Wkładacie wiele pracy i wysiłku w upowszechnianie tej pięknej idei, dzięki czemu inspirowane są kolejne pokolenia działaczy i bohaterów dzielących się darem życia – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Najlepsze życzenia przekazała również prezydent Sabina Nowosielska.  W uroczystym nabożeństwie wzięło udział pół tysiąca osób, w części oficjalnej około 100 sympatyków klubu, w tym członków organizacji.

Tu możecie zobaczyć relację Radia Park TU

Zdjęcia z archiwum parafii Ducha Św. i NMP Matki Kościoła.

AL

hdk2.jpeg

hdk3.jpeg

hdk1.jpeg

hdk5.jpeg

hdk4.jpeg

hdk7.jpeg

hdk6.jpeg

hdk8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera