Kamera on-line

"Wprowadzone innowacje procentują po latach". Nasze szkoły zaliczyły skok w rankingu Perspektyw

W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu podsumowano wyniki jubileuszowej edycji  Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Po oficjalnych wystąpieniach: Opolskiego Wicekuratora Oświaty – Artura Zapały oraz doradcy Wojewody Opolskiego – Marcina Żukowskiego, wicekurator wraz z przedstawicielem wojewody wręczyli reprezentacjom zaproszonych szkół – statuetki i dyplomy gratulacyjne.

- Od kiedy powstał nasz powiat jednym z głównych celów społecznych była oświata ponadgimnazjalna, wprowadziliśmy wiele nowych rozwiązań, innowacji, to procentuje po czasie. W najnowszym rankingu wszystkie nasze szkoły zdobyły brązowe oraz srebrne tarcze. W Polsce mamy 1740 szkół technicznych i wszystkie nasze szkoły techniczne mają w tym rankingu dobre pozycje. To sukces uczniów, ich nauczycieli, świetnej kadry pedagogicznej oraz dyrektorów – mówi wicestarosta Józef Gisman.

Przypomnijmy, I Liceum Ogólnokształcące z Koźla odnotowało spory awans, bo aż z 16-go na 9 miejsce na Opolszczyźnie (brązowa tarcza jakości). II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie awansowało z miejsca 8 na 7 w województwie (brązowa tarcza jakości).

Nieźle poradziły sobie też nasze technika. Awans aż z 22 miejsca na 7 zanotował Zespół Szkół nr 1 z Koźla (srebrna tarcza). Również Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie może pochwalić się skokiem z 15 na 10 miejsce (brązowa tarcza). Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w województwie znalazł się na 11 miejscu, to skok z 17 pozycji (brązowa tarcza). Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach spadł o jedno oczko w dół, z 5 na 6 miejsce, co i tak dało placówce srebrną tarczę jakości. Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone są przez powiat.

Dwudziesty, jubileuszowy Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest szczególny ze względu na „okrągłą” rocznicę powstania jego pierwszej edycji. Natomiast pod względem metodologicznym – od wprowadzenia w roku 2011 jako głównego kryterium wyników matury – zmienia się w niewielkim stopniu i zawsze po długich konsultacjach z ekspertami. Dzięki temu co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „fotografia” polskich szkół średnich, wykonana pod nieprzypadkowym kątem.

Elementem uświetniającym uroczystość był program muzyczny wykonany przez Sekstet Puzonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina.

AL

tarcze1.jpeg

tarcze2.jpeg

tarcze4.jpeg

tarcze5.jpeg

tarcze3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera