Kamera on-line

Człowiek i ekonomia muszą żyć w symbiozie. Konferencja z udziałem ekspertów w Zespole Szkół nr 1

Pierwsza Powiatowa Konferencja Ekonomiczna odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu. Wzięli w niej udział specjaliści, samorządowcy oraz uczniowie. Konferencję otworzyła dyrektor placówki Urszula Więcek, która powitała zaproszonych gości.

– Oczywiście każdy powód, by uczyć się ekonomii jest dobry, ale istnieje jedna przyczyna nadrzędna: otóż całe nasze życie jest uwarunkowane jej twardymi zasadami – mówił wicedyrektor szkoły Piotr Krebs.

– Człowiek i ekonomia muszą żyć w symbiozie. Kolejność nie jest przypadkowa. Na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek, jednak to ekonomia stwarza podwaliny, na których może się realizować. Gdy tak jak wy byłem uczniem, pojawiały się pomysły, marzenia, jednak w późniejszym życiu zawodowym przyszedł czas na ich weryfikację. Czasem trzeba było zejść na ziemię i zacząć stąpać w przestrzeni ekonomicznej. Dlatego tak ważne jest, by rozumieć, jakimi prawami się rządzi. Szczególnie w dzisiejszych czasach – zwrócił się do uczniów Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Opolskiego Centrum Rozwoju Edukacji, a także urzędu skarbowego, ZUS i banków.

Kozielska „Budowlanka” znana jest z konferencji tematycznych, które przede wszystkim mają na celu poszerzanie wiedzy swoich uczniów, poprzez wykłady ekspertów.

Mamy okazję wysłuchać wielu ciekawych ludzi, to jednak co innego niż lekcje, na których szlifujemy wiedzę. Z konferencji zawsze wynosimy dodatkowe informacje, które później pomagają nie tylko na zajęciach, ale i w życiu codziennym – mówili uczniowie.

Konferencja była współorganizowana przez powiat.

AL

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3.jpeg

ko4.jpeg

ko5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera