Kamera on-line

Marszałek z samorządowcami. Tematem m.in. pieniądze na nowe projekty

Konferencja na temat realizacji funduszy europejskich odbyła się w Prószkowie. Uczestniczyli w niej samorządowcy z województwa. Mówiono o przyszłości samorządu regionalnego oraz lokalnych w kontekście nowej perspektywy unijnej. Przed samorządowcami nowe wyzwania i dużo pracy przy projektach. Nasz powiat reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj.

Naszym wspólnym zadaniem będzie przygotowanie strategii rozwoju regionu po 2020, to będzie istotny dokument dla przygotowania nowej perspektywy finansowej – przekazał marszałek Andrzej Buła.

Dodał, że konferencje są dobrą okazją do rozmów i informowania, co ważnego dla regionu będzie się działo w najbliższych miesiącach.

Prószków był także miejscem, gdzie przekazano informacje na temat marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, to już druga edycja tego popularnego przedsięwzięcia, gdzie mieszkańcy sami decydują na co ich zdaniem powinny zostać przeznaczone pieniądze. Mówiono też o konkursie „Opolskie dla rodziny”, informacje na jego temat przekazały przedstawicielki Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego. Sporą część konferencji poświęcono planowi naborów wniosków na 2018 rok, na ten temat z kolei mówili nie tylko przedstawiciele UM, ale i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, a także Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.

AL

mar1.jpeg

482A9694-Medium.jpeg

mar2.jpeg

mar3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera