Kamera on-line

Radio Park świętuje 25 urodziny

Dziś mija 25 lat od pierwszego sygnału wysłanego w eter, który 27 lutego 1993 roku nadało Radio Park, lokalna rozgłośnia radiowa z Kędzierzyna-Koźla. Z okazji jubileuszu stacja przygotowała specjalne wydanie programu oraz wyjątkowy prezent. W specjalnych odsłonach na antenie usłyszeć można wspomnienia dotyczące pierwszych momentów funkcjonowania rozgłośni, ważnych wydarzeń na przestrzeni 25 lat oraz ciekawostek związanych z funkcjonowaniem redakcji. Akcentem, który należy wyróżnić, jest akcja charytatywna, zainicjowana przez Radio Park. Stacja w wyjątkowy sposób postanowiła świętować swój srebrny jubilesz. To pomoc, w którą zaangażowani zostali także słuchacze. Radio, z okazji swoich 25. urodzin, obdarowuje Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Kwota darowizny wynosi 10 tys. zł, z czego – jak zapowiada Fundacja – część trafi na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Akcja połączona jest z konkursem dla słuchaczy. Osoby biorące w nim udział mają szansę wygrać vouchery na pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, a dochód z konkursu również trafi na konto Fundacji.

Na medalowej, srebrnej pozycji przy okazji srebrnego jubileuszu znalazło się Radio Park w rocznym zestawieniu wyników badań słuchalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Radio Park jest lokalną stacją komercyjną z Opolszczyzny. Posiada dwa nadajniki na częstotliwościach 93,9 FM oraz 97,1 FM. Swoim zasięgiem obejmuje województwo opolskie oraz część województwa śląskiego. Mimo poważnego już wieku, idzie z duchem czasu. Bez problemu znaleźć można „parkowy” kanał wideo na YouTube, czy śledzić ich Facebooka, Instagram oraz Twittera. Rozgłośnia z małej stacji lokalnej stała się radiem numer jeden w regionie. To, obok samej daty powstania Radia Park, drugi bardzo ważny moment w 25-letniej historii. Od kilku lat „Park” znajduje się ścisłej trójce najchętniej słuchanych stacji na Opolszczyźnie. - Nic tak nie napawa dumą po 25 latach funkcjonowania w eterze, jak zaufanie i przywiązanie słuchaczy. Z roku na rok coraz większe – podkreśla Michał Andruszko, dyrektor programowy Radia Park. Potwierdzeniem tych słów jest roczne zestawienie badań słuchalności przygotowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Radio Park w 2017 roku uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem 15,3% pod względem zasięgu dziennego, natomiast udział w czasie słuchania to 15% i także druga pozycja. Co ważne, w obu przypadkach jest to „mistrzowska” lokata w skali rozgłośni lokalnych.

- Niewątpliwie za sukces można uznać to, że zmieniło się postrzeganie Radia Park. Nasi partnerzy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że to u nas mają zagwarantowaną dobrą i skuteczną promocję – dodaje Sylwia Max, szefowa działu marketingu rozgłośni. Program Radia Park to głównie audycje muzyczne, nastawione na interakcję ze słuchaczem oraz duża dawka informacji lokalnych. Wyróżnić tu można cieszące się dużym zainteresowaniem muzyczne audycje „Zaparkuj na Luzie”, czy „Park Party”, a także weekendowe „Dance ma sens”. Z kolei w sferze dotyczącej regionu, są to emitowane co godzinę „Wiadomości Regionalne”, stale przekazywane komunikaty drogowe, a także audycje „Temat Dnia” i „Rozmowa Dnia”. - Lokalność w naszym wydaniu to nie tylko przekazywanie informacji dotyczących regionu. To przede wszystkim obecność. Jesteśmy tam, gdzie są tematy bliskie ludziom. Reagujemy błyskawicznie, gdy coś się dzieje. Na pierwszym miejscu jest słuchacz. I to się nie zmienia mimo upływu lat – zaznacza Katarzyna Martyniak, dyrektor ds. informacji Radia Park.

Najlepsze życzenia przedstawicielom rozgłośni złożyli dziś (27.02) starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman. – Bardzo dziękujemy za urodzinowy tort, pamiętajcie o nas nie tylko w serwisach informacyjnych. Macie już 25 lat, wychowaliście więc bardzo wielu kędzierzynian, którzy budzili się z wami i zasypiali wieczorami z radiem przy uchu. Życzymy kolejnych, nowych słuchaczy i wielu ciekawych programów, radio przetrwa, bo połączenie muzyki i słowa to magiczny i długowieczny koktajl, czeka was z pewnością wiele lat pracy – śmiała się starosta Małgorzata Tudaj.

Oprac. al

28450156_10211550605267434_869158040_n.jpeg

28511813_10211550605187432_844682781_n.jpeg

×

Zapisz się do newslettera