Patronat starosty: Chemiczny świat nie jest dla nich obcy. Rekordowa "Chemiczna głowa" W Zespole Szkół nr 3

Aż 17 kilkuosobowych drużyn wystartowało w konkursie „Chemiczna głowa”, co roku współorganizowanym przez kędzierzyńskie starostwo. W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach młodzi ludzie na własne oczy przekonywali się, że chemii warto się uczyć, wielu już teraz właśnie z nią wiąże swoją przyszłość.

- Mamy rekord frekwencyjny. To, co wyróżnia nasz konkurs, to możliwość przeprowadzenia części praktycznej w laboratoriach, którymi dysponuje szkoła – mówił Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

- To właśnie wy w przyszłości będziecie tymi chemicznymi głowami, które będą decydować o tym, jakiego ona nabierze kształtu, będziecie też wyznaczać jej kierunki, nowe trendy - zwrócił się do uczniów wicestarosta Józef Gisman.

Przed rozpoczęciem konkursu ZS nr 3 podpisał porozumienie ze szkołą podstawową nr 6, w myśl którego nauczyciele chemii będą ze sobą współpracować. Chodzi o zajęcia w laboratoriach, jakimi dysponuje sławięcicka placówka.

- To niesamowite jak można bawić się chemią, to nie tylko fascynujący świat reakcji, ale i wielka przyszłość, na której opiera się cały świat – mówili gimnazjaliści.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Grupa Azoty ZAK S.A., Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz następujące firmy: Grupa Azoty ZAK S.A., Petrochemia Blachownia S.A., Fluorochemika Poland Sp. z o. o. oraz Pfleiderer Silekol Sp. z o. o. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez sponsorów, zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali cenne nagrody, między innymi: tablety, głośniki bluetooth, słuchawki JBL, powerbanki, pendrive, karty prezentowe na zakup książek oraz słodkie upominki.

Relacja TV TU

Zdjęcia na portalu KK24.pl TU