Kamera on-line

Wirtualna Mapa Zagrożeń tematem międzynarodowej konferencji

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa była tematem konferencji, która zorganizowana została w Opolu. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, samorządowcy, policjanci z Czech i Niemiec, z-ca komendanta głównego policji nadinsp. Jan Lach. Nasz powiat reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

Wydarzenie otworzył komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta.

- Mapa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk, często tak naprawdę tych najbardziej uciążliwych. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływają takie informacje – mówił Jan lach.

Policjanci przypomnieli, że obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową danej komendy. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Do działań w razie potrzeby, angażowane są także inne służby.

W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 120 osób.

AL

Więcej o mapie TU

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3.jpeg

ko4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera