Młodzi dobrze poradzili sobie z trudnym testem z polskiego

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się VII Powiatowy Konkurs „Mistrz Ortografii”. Tym razem do rywalizacji przystąpiła młodzież najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Wydarzenie współorganizowane było przez kędzierzyńskie starostwo, pod patronatem starosty Małgorzaty Tudaj.

- Pierwsze miejsce wśród uczniów z młodszej kategorii zdobyła Paulina Pietrzykowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19, natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężył Radosław Cieślar - uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu – podsumowuje Katarzyna Stelmach-Basa, nauczycielka ZS nr 1.

Dyktando przygotowała i poprowadziła dr Małgorzata Iżykowska, pracownik Państwowego Archiwum w Opolu. Nagrody, które otrzymali uczniowie: głośniki, słuchawki, MP4, power banki zostały tradycyjnie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

- Ogromne zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu potwierdza słuszność prowadzonych działań na rzecz rozwijania poprawności i wrażliwości językowej młodzieży, która wbrew tendencjom współczesnej kultury ma ogromną wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie – dodaje Katarzyna Stelmach-Basa.

Oprac. AL

imag4504.jpeg