Kamera on-line

Relacja z „Dnia Otwartego” w Zespole Szkół Nr1

13 marca bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce "Dzień otwarty", na który przybyło ponad 500 gimnazjalistów zarówno z Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, jak i powiatów ościennych. Przedsięwzięcie to miało na celu zaprezentowanie szkoły mieszkańcom naszego regionu – jej osiągnięć, bazę dydaktyczną, a przede wszystkim ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów na rok szkolny 2012/2013.

"Dzień otwarty" rozpoczął się punktualnie o godzinie 8.00 Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami promowali wszystkie kierunki kształcenia na specjalnie zorganizowanych w tym celu stanowiskach, na których znajdowały się odpowiednie materiały dydaktyczne, plansze, modele i prezentacje multimedialne. Oprócz wspólnych  elementów, stoiska zaprezentowały rekwizyty typowe dla kierunku kształcenia, które promowały. I tak budowlańcy wystawili sprzęt geodezyjny – niwelator z oprzyrządowaniem, makiety obiektów, rysunki techniczne oraz specjalne wydanie gazetki budowlanej, redagowanej przez uczniów naszej szkoły, a adresowanej do gimnazjalistów.  W tym numerze przybliżono specyfikę kształcenia w tym zawodzie oraz zachęcono do jego wyboru. Ponadto zaprezentowano zebrane od absolwentów opinie na temat nauki, spędzonych w szkole lat i przygotowania do dalszego życia zawodowego.

Uczniowie kierunku technik informatyk zaprezentowali możliwości zastosowania komputerów do retuszu i obróbki cyfrowej fotografii. Zorganizowano również konkurs "na czas" zarabiania złączki sieciowej.

Uczniowie kierunków gastronomicznych zaprezentowali pokaz nakryć stołów na różne rodzaje przyjęć okolicznościowych oraz przygotowali degustację wypieków drożdżowych. Ponadto pochwalili się swoimi umiejętnościami  z zakresu obsługi konsumenta i technologii gastronomicznej.

Przedstawiciele technikum ekonomicznego przygotowali wydanie specjalne "Gazetki Ekonomicznej – Asynchronicznej" z niespodziankami  dla gimnazjalistów, natomiast uczniowie technikum handlowego przygotowali atrakcję polegającą na wybraniu ze szkolnej kuli losu przez przyszłego absolwenta, z którego dowiedział się, na jakim stanowisku w przyszłości będzie pracował. Wspólnie z logistykami – ekonomiści i handlowcy przygotowali materiały, które dały możliwość gimnazjalistom zapoznania się z zagadnieniami z zakresu  transportu, logistyki, ekonomii i rachunkowości.

Uczennice kierunków fryzjerskich zorganizowały pokaz fryzur. Była to doskonała możliwość zaprezentowania gimnazjalistom umiejętności zdobytych podczas teoretycznej i praktycznej nauki zawodu. Naszych gości zachwyciła stylizacja fryzur, a także prace plastyczne – projekty fryzur wykonane przez uczniów w procesie kształcenia w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. Czeszącym towarzyszyła miła atmosfera podczas wykonywanych pokazów.

Nowością Dnia Otwartego było stoisko przygotowane przez polonistów, na którym zostały zaprezentowane dwie imprezy organizowane z myślą o gimnazjalistach – konkurs recytatorski, który miał miejsce jesienią, oraz I  Powiatowy Konkurs Ortograficzny, który odbędzie się już 22 marca bieżącego roku.

Dzień Otwarty już za nami. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy również za wiele ciepłych słów, które usłyszeliśmy od odwiedzających.

Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie!

IMG_6694.jpeg
IMG_6697.jpeg
IMG_6700.jpeg
IMG_6706.jpeg
IMG_6714.jpeg
IMG_6718.jpeg

×

Zapisz się do newslettera