Kamera on-line

Wielki memoriał pływacki: rekordzista zrobił 740 basenów w sześć godzin. Zdjęcia

Niemal 300 osób przepłynęło prawie 20 tysięcy basenów podczas wielkiego memoriału pływackiego, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Imprezę zorganizowano już po raz siódmy, tym razem w trzynastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Patronatem objęli ją: Biskup Opolski Andrzej Czaja, starosta Małgorzata Tudaj oraz prezydent Sabina Nowosielska.

- W tym roku drugi dzień kwietnia wypadł w lany poniedziałek, mimo, że to święta udało nam się zintegrować całkiem pokaźną grupę śmiałków – mówiła Ewa Hałambiec, szefowa sztabu organizacyjnego memoriału i pomysłodawczyni wydarzenia.

- Papież bardzo często mówił o lęku, słabościach i ten memoriał oraz jego uczestnicy pokazują co roku, jak z nimi walczyć, bardzo nas cieszy, że poza podopiecznymi Olimpiad Specjalnych w zawodach wzięli udział nasi mieszkańcy, wspólnie zrobiliśmy całkiem niezły wynik – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj, która do basenu wskoczyła o godz. 20.30, jako jedna z ostatnich uczestniczek.

Zawodnikom kibicowała też prezydent Sabina Nowosielska, która razem ze starostą odgwizdała finał memoriału, punktualnie o godzinie 21.37. Wtedy też do wody wskoczyli nurkowie, którzy przepłynęli basen trzymając pod wodą flagę Olimpiad Specjalnych, z brzegu wzniesiono ją potem wspólnie do góry.

- W imieniu biskupa Andrzeja Czai pragnę wam wszystkim gorąco podziękować, to wspaniałe wydarzenie, które co roku pokazuje nam jak pięknie można wyrazić pamięć o naszym zmarłym papieżu – podkreślił ks. Robert Sadlak z parafii p.w. Ducha Św. i NMP na os. Piastów.

Rekordzistą memoriału okazał się Adam Giet, który w sześć godzin i trzydzieści minut przepłynął 740 basenów, co dało 18 km. Pobił tym samym swój rekord z ubiegłego roku, kiedy to zaliczył 474 baseny. Memoriał odbywał się na dwóch basenach, małym i dużym.

AL

memo1.jpeg

memo19.jpeg

OSplyw.jpeg

memo2.jpeg

memo3.jpeg

memo8.jpeg

memo11.jpeg

memo12.jpeg

memo13.jpeg

memo15.jpeg

memo16.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera