Kamera on-line

Nowa Trybuna Opolska nagrodziła wybitnych Opolan. Zdjęcia

Gala Złotej Spinki oraz Człowieka Roku NTO, a wśród wyróżnionych z naszego powiatu: Małgorzata Tudaj, Maria Staliś, Henryk Sterkowicz, Adam Wołkowski i Piotr Niewadzisz. Nowa Trybuna Opolska po raz 21. uhonorowała Złotymi Spinkami wybitnych Opolan, wyróżniających się osiągnięciami zawodowymi, postawą społeczną i kreatywnością. Uroczysta gala odbyła się w CWK w Opolu. Podczas gali wręczono także tytuły Człowieka Roku w każdej z czterech kategorii.

Starosta Małgorzata Tudaj wyróżniona została za wprowadzenie zupełnie nowej jakości zarządzania w samorządzie powiatowym, a także merytoryczną współpracę w radzie powiatu, ponad podziałami. Kapituła doceniła też awans powiatu w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich. Samorząd awansował z 12-go na 8. miejsce w kraju i został najbardziej rozwojowym samorządem w województwie opolskim.

Wśród osób bezpośrednio związanych z powiatem doceniono też Marię Staliś, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Jako dyrektor wyszła z założenia, że szkoła powinna maksymalnie nastawić się na oczekiwania miejscowych przedsiębiorstw. Szkoła nastawiła się na edukację mechatroników, elektromechaników, elektroników, którzy znajdują pracę w miejscowych firmach. Z wieloma podpisywane są specjalne umowy, które gwarantują zatrudnienie. W szkole powstała pierwsza w Polsce klasa e-sportowa.

Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, Grzegorz Haliczyn, Piotr Pośpiech i Józef Izydorczyk to laureaci tegorocznej edycji Złotych Spinek. Diamentową Spinkę otrzymał biskup Andrzej Czaja.

AL

nto1.jpeg

nto2.jpeg

nto4.jpeg

nto5.jpeg

nto6.jpeg

nto11.jpeg

nto7.jpeg

nto8.jpeg

nto9.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera