Kamera on-line

Podwójny olimpijczyk z II LO im. Mikołaja Kopernika

Patryk Krzyż z II liceum w Kędzierzynie-Koźlu ma już zdany egzamin maturalny z historii, mimo, że jest uczniem klasy drugiej. To nie pomyłka! Patryk reprezentował nasze województwo na etapie centralnym XLIV Olimpiady Historycznej w Gdańsku i jako jej finalista został zwolniony z egzaminu maturalnego z historii osiągając ową magiczną liczbę aż 100%.

Jako starożytnik (tak jak i opiekun Patryka - Jadwiga Kosalla) wykazał się znajomością niuansów Imperium Achemenidów, sposobami kolonizacji greckiej w VI wieku p.n.e i przede wszystkim ekspansji Rzymu w czasach cesarstwa aż do Marka Aureliusza. Cała ekipa z Opolszczyzny wróciła zwycięska, czyli jak mawiali Spartiaci "z tarczą".

Na zdjęciach wraz z wiceministrem MEN Maciejem  Stanisławem  Kopciem (nota bene historykiem). Trzeba jednocześnie dodać, że Patryk jest też finalistą szczebla centralnego I Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla (na zdjęciu z Lechem Wałęsą).

Oprac. AL

oli1.jpeg

oli2.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera