Kamera on-line

Nasz patronat: Konferencja energetyczna w ZSTiO

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez energii elektrycznej, ciągły rozwój powoduje, że zużywa się jej coraz więcej, dlatego należy nauczyć się ją oszczędzać. I temu właśnie poświęcona była konferencja zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu, pod patronatem starosty Małgorzaty Tudaj.

Zależy nam na tym, aby pole współpracy z firmami było jak najszersze. Organizując konferencję umożliwiamy uczniom zaprezentowanie efektów swojej pracy i konsultacje ze specjalistami oraz praktykami. To zawsze daje dobre efekty i pozwala rozwijać nasze relacje – mówiła Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

Podczas konferencji szeroko mówiono o projektach realizowanych przez uczniów ZSTiO na kierunku technik systemów i energetyki odnawialnej. Szkoła prowadzi kierunek od 2014 roku i cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Uczniowie przygotowują systemy solarne, biorą udział w  dużych konkursach, a nawet specjalistycznych projektach badawczych, bez problemu potem znajdują pracę.

Prezentujemy nowoczesne i ciekawe rozwiązania w dziedzinie energetyki, które można zastosować w codziennej praktyce, optymalizując wykorzystanie energii z korzyścią nie tylko dla naszych portfeli, ale również dla środowiska naturalnego. Zastosowanie źródeł odnawialnych daje tu ogromne możliwości – mówił dyrektor CKPiU dr Ireneusz Wiśniewski.

– Zarówno w budownictwie, jak i w energetyce, nieustanie szukamy sposobów na optymalizację zużycia energii. Nowe technologie umożliwiają uzyskiwanie niedostępnych wcześniej parametrów. Cieszę się, że rozwój kształcenia idzie w parze z praktyką stosowaną w firmach. Obie strony czerpią z tego korzyści – ocenił wicestarosta Józef Gisman.

al

ene1.jpeg

ene2.jpeg

ene3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera