Kamera on-line

Nasz patronat: Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zwycięskie dla II LO

Za nami eliminacje rejonowe XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół ratowniczy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu, a w kategorii szkół ponadpodstawowych zespół ratowniczy z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadził eliminacje rejonowe XXVI edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W zawodach wystartowało osiem zespołów ratowniczych reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Startujący musieli zmierzyć się z pozorowanymi sytuacjami, w których doszło do wypadku m.in. pogryzienia przez psa, próby samobójczej oraz znalezienia osoby nieprzytomnej, która nie oddycha. Również musieli wykazać się teoretyczną wiedzą z tematu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomością wiedzy na temat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół ratowniczy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu, a w kategorii szkół ponadpodstawowych zespół ratowniczy z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięskie zespoły ratownicze będą reprezentować Oddział Rejonowy PCK w Kędzierzynie-Koźlu w eliminacjach okręgowych mistrzostw, które odbędą się w maju w Opolu.

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu.

Oprac. AL

p1.jpeg

p2.jpeg

p3.jpeg

p4.jpeg

p5.jpeg

p6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera