Kamera on-line

Święto Flagi w Kędzierzynie-Koźlu: "Skupmy się na tym, co nas łączy, a łączą nas wszystkich, bez względu na różnice, biel i czerwień"

Powiatowe obchody Dnia Flagi odbyły się dziś na placu komendy straży pożarnej w Koźlu. Uroczystość rozpoczęła się od podniesienia flagi na maszt przy dźwiękach hymnu Polski, następnie odczytano list gen. Leszka Suskiego, komendanta głównego PSP.

- Symbole narodowe łączą i skupiają wokół siebie naród. Nasz sztandar towarzyszył wszystkim najważniejszym wydarzeniom naszej historii. Skupmy się na tym, co nas łączy, a łączą nas wszystkich, bez względu na różnice, biel i czerwień naszej flagi – powiedziała starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Senator Grzegorz Peczkis mówił, że dla mieszkańców Opolszczyzny dzisiejsze święto jest szczególnie ważne, dlatego że 97 lat temu w nocy z 2 na 3 maja wybuchło III Powstanie Śląskie, które zadecydowało o tym, że Opolszczyzna jest częścią Polski.

W obchodach wzięli udział wójtowie Marian Wojciechowski, Piotr Kanzy i Krzysztof Ficoń, a także przedstawiciele służb mundurowych – policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, obecni byli też dyrektorzy szkół średnich.

Na zakończenie komendant powiatowy straży pożarnej brg. Mirosław Stadniczuk uroczyście przekazał zmianę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

fla0.jpeg

fla1.jpeg

fla2.jpeg

fla3.jpeg

fla6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera