Kamera on-line

Strażacy z powiatu świętowali w Azotach

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej na os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Zaraz po mszy odprawionej w kościele p.w. św. Floriana delegaci przeszli na plac strażacki, gdzie rozpoczęto oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli parlamentu, województwa, lokalnych samorządów, strażaków i ich rodzin. Zaproszonych powitał komendant powiatowy bryg. Mirosław Stadniczuk.

Najlepsze życzenia strażakom złożyli senator Grzegorz Peczkis oraz dyrektor jego biura Andrzej Krebs.

- Chciałbym wam podziękować za waszą ciężką służbę i z tego miejsca wam pogratulować, jesteście coraz lepsi w tym co robicie, to widać, dlatego dziękuję wam nie tylko w swoim imieniu, ale przede wszystkim mieszkańców regionu – mówił wojewoda opolski Adrian Czubak.  

Starosta Małgorzata Tudaj gratulowała młodym strażakom. Drużyna ratownicza z Dziergowic została najlepszą młodzieżową drużyną ratowniczą w kraju.

Jestem spokojna o bezpieczeństwo skoro już w tak młodym wieku mamy tak świetnie radzących sobie strażaków, jesteśmy z was nie tylko dumni, ale i z całego serca wam gratulujemy – podkreśliła starosta.

Strażacy z Dziergowic odebrali nagrody przygotowane przez starostwo powiatowe.

W obchodach wzięła też udział klasa mundurowa Zespołu Szkół nr 3 ze Sławięcic. Urząd Miasta reprezentował wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a Grupę Azoty ZAK S.A. przewodniczący Rady Nadzorczej Bogdan Tomaszek. Podczas uroczystości awanse odebrało kilkudziesięciu strażaków. Przyznał im je komendant wojewódzki st. bryg. Krzysztof Kędryk.

Filmy i zdjęcia na Facebooku powiatu.

AL

DSC_0217.jpeg

DSC_0225.jpeg

DSC_0182.jpeg

DSC_0200.jpeg

DSC_0201.jpeg

DSC_0179.jpeg

DSC_0198.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera