Kamera on-line

Ciekawe zajęcia z gimnazjalistami w Zespole Szkół nr 3 im M. Reja

20 lutego 2012 po raz kolejny gościliśmy  gimnazjalistów tym razem z Publicznego Sportowego Gimnazjum Nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Partnerzy w nauce” a zaproszeni goście to uczestnicy pokrewnego projektu „Aktywny w szkole - aktywny w życiu”.

Po krótkim spacerku po szkole goście zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w cyklu warsztatów przedmiotowych.

Warsztaty z biologii były połączeniem zajęć z mikroskopem, tablicą interaktywną i genetyką. Gimnazjaliści mieli okazję samodzielnie obserwować ciekawe preparaty przez mikroskop, zobaczyli model DNA oraz poznali kilka cech które dziedziczymy.

W czasie warsztatów z fizyki uczniowie obserwowali zaskakujące doświadczenia, których celem było sprawdzenie  istnienia i działania ciśnienia atmosferycznego. Mogli zaobserwować jak jajko zostaje wessane do butelki, dlaczego  podgrzane powietrze w butelce powoduje jej zgniecenie oraz jak to się dzieje że mimo dziury w butelce woda z niej nie wypływa.

W trakcie zajęć z matematyki uczestnicy poznali wstęgę Mobiusa oraz sami tworzyli wielokąty foremne z kartki papieru. Mieli również okazję pobawić się grami logicznymi i łamigłówkami.

Odbyły się również ciekawe zajęcia z przedsiębiorczości podczas, których przygotowano list gończy 200-złotówki. Prace były niezwykle ciekawe i barwne a przy okazji poznano ciekawa metodę powtórzeniową i utrwalającą materiał.

Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i „garścią wrażeń na gorąco”. Zapraszamy ponownie.
DSC_1858.jpeg
DSC_1854.jpeg
DSC_1841.jpeg
DSC_1836.jpeg
DSC_1812.jpeg

×

Zapisz się do newslettera