Kamera on-line

20 lat powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Jubileusz zorganizowany przez starostwo w kędzierzyńskiej hali „Azoty” zgromadził ponad 2 tys. osób. „Przeboje świata” – bo taki tytuł nosił koncert był artystycznym wydarzeniem roku, goszczącym muzyków z najwyższej półki. W hali wielokrotnie rozlegały się gromkie brawa, a występujący nagradzani byli owacjami na stojąco. Soliści zaprezentowali świetnie znane przeboje operetkowo-musicalowe i od razu kupili publiczność, która niemal od początku poderwała się do wspólnej zabawy.

Koncert otworzyli starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

- Pozwólcie, że na samym początku  pozdrowię wszystkie obecne tu mamy, dziś bowiem obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt. Mama jest w naszym życiu osobą wyjątkową. Niech ten dzisiejszy koncert będzie wyrazem najlepszych podziękowań dla wszystkich mam, zasługujecie na to jak nikt inny na świecie – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Powiat to szpital, powiat to droga, powiat to szkoła, powiat to pomoc słabszemu, wreszcie powiat to współpraca, za którą dziś serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom, pracownikom, jednostkom i organizacjom – stwierdził wicestarosta Józef Gisman.

W imieniu Rady Powiatu wszystkim mieszkańcom udanego koncertu życzyła przewodnicząca Danuta Wróbel, dziękowała też Zarządowi Powiatu za zorganizowanie wydarzenia.

Na scenie poza tenorem Witoldem Matulką oraz sopranistami wystąpiła Filharmonia Zabrzańska, orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, a także chór powiatowy „Kandersino”, dla którego był to pierwszy występ przed tak szerokim audytorium. Chórzyści, którym dyrygował Gotfryd Włodarz wypadli znakomicie. Gościem specjalnym był Kacper Kuszewski, aktor znany z serialu „M jak miłość”, który błyskawicznie porwał publiczność do wspólnego śpiewu.

Koncert dedykowany był Bogusławowi Kaczyńskiemu, wielkiemu znawcy muzyki klasycznej, który przez lata współpracował z pochodzącym z Głubczyc Witoldem Matulką.

Zdjęcia TU

AL

ga1.jpeg

ga2.jpeg

ga3.jpeg

ga4.jpeg

ga5.jpeg

ga6.jpeg

ga7.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera