Tłumy na festynie oraz dniu rodzicielstwa zastępczego

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego połączony z festynem dla mieszkańców odbył się pod kościołem na os. Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu. W sobotę od południa na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, oczywiście najwięcej z nich skierowanych było do najmłodszych.

Festyn odbył się pod patronatem starosty Małgorzaty Tudaj, prezydent Sabiny Nowosielskiej. Został zorganizowany przez tamtejszą parafię p.w. św. Eugeniusza de Mazenod. Był znakomitą okazją do promocji rodzicielstwa zastępczego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

- Po ubiegłorocznej edycji imprezy przybyło nam ponad 30 wychowanków w pieczy zastępczej, co niezwykle nas cieszy. Jednocześnie świętujemy dziś Dzień Matki. Piękne święto tych, którym zawdzięczamy wszystko. Pamiętajmy o nich i dziękujmy im za to, że jesteśmy. A dziś dobrze się bawmy – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Wspaniałej zabawy ze sceny uczestnikom imprezy życzyli także prezydent Sabina Nowosielska, senator Grzegorz Peczkis, proboszcz Mieczysław Hałaszko, a także radny powiatowy Andrzej Krebs i radna miejska Elżbieta Setnicka.

Jest kolorowo i przepysznie, zresztą widać to po frekwencji,  wszyscy dobrze się bawimy – mówili zgodnie mieszkańcy.

Na scenie poza licznymi występami dzieciaków i młodzieży pojawiła się Majka Jerzowska, gwiazda dała swój koncert o godz. 19.30.

al

fe1.jpeg