Kamera on-line

Mamy kolejnych finalistów olimpiady centralnej

Jan Bury i Piotr Sokołowski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach oraz Julia Czarnecka z Zespołu nr 3 w Sławięcicach finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B ( Wynalazczość).  

Zawody centralne rozegrane zostały w Nisku. Podczas trzydniowych zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego, wiedzą z zakresu historii wynalazków oraz umiejętnością stosowania przepisów prawa patentowego w praktyce. 

Jan i Piotr są uczniami klasy II w zawodzie technik  mechatronik w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Razem z Julią Czarnecką z klasy II w zawodzie technik technologii chemicznej z Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach tworzyli drużynę, która reprezentowała województwo opolskie podczas finału olimpiady. Tytuł finalisty oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują 100 % punktów. Dla uczestników etapu centralnego, gospodarze Olimpiady przygotowali atrakcje turystyczne. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Fabrykę ThoniAlutec i Elektrownię w Stalowej Woli, Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie i uczestniczyli w spływie galarami po Sanie.

Sukces naszych uczniów to również sukces ich nauczycieli - opiekunów merytorycznych: p. mgr inż. Elizy Baron ( ZSTiO)  i p. mgr inż. Anny Ledwig ( ZS nr 3).

Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

AL

wy1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera