Kamera on-line

Stypendia Starosty – „ASY POWIATU” rozdane

Czterdziestu uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w ubiegłą środę 20 czerwca 2018 r. odebrało stypendia Starosty oraz nagrody zarządu powiatu, czyli tzw. L-ki. Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego adresowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów kształcących się w szkołach Powiatu i realizowany od roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości wzięli udział Starosta Małgorzata Tudaj, Wicestarosta Józefa Gisman, Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel oraz członkowie Komisji Edukacji i Promocji Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Jadwiga Kuźbida i Andrzej Lachowicz.

Głównymi celami programu jest promowanie uczniów wybitnie uzdolnionych poprzez wspieranie i prowadzenie działań na rzecz motywowania do osiągania wysokich wyników w nauce, materialne wsparcie szczególnie uzdolnionych uczniów umożliwiające rozwój pasji, zainteresowań i uzdolnień, wspieranie aktywnych postaw prospołecznych, zachęcanie uczniów do reprezentowania powiatu w konkursach, olimpiadach i w formach rywalizacji przedmiotowej, interdyscyplinarnej, artystycznej i sportowej na różnych szczeblach, ze szczególnym uwzględnieniem szczebla ogólnopolskiego i międzynarodowego.

Aby otrzymać stypendium naukowe należy uzyskać średnią ocen rocznych z obowiązkowych zajęć edukacyjnych na poziomie co najmniej 5,0 w liceum ogólnokształcącym lub 4,75 w technikum. Posiadać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, wykazywać się aktywną postawą społeczną oraz zdobyć osiągnięcia naukowe na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym - miejsca I-X, tytuł laureata lub finalisty.

Przy stypendium sportowym trzeba było zająć miejsca I-X w indywidualnej rywalizacji sportowej lub kulturalnej na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Nagroda Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego „L-ka” przyznawana jest za szczególną dbałość o rozwój własny i pracę na rzecz społeczności szkolnej.

Do tej pory Starosta Powiatu Małgorzata Tudaj uhonorowała 42 stypendystów w zakresie nauki, 57 stypendystów sportowych oraz w zakresie kultury i sportu oraz 16 uczniów, którym przyznana została nagroda Zarządu Powiatu „L – ka”.

Uroczystość, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym została uświetniona występami szkolnego chóru „Red Voices”. Uczniowie ogólniaka wykonali cztery piosenki, które zostały wpisane w program. Na specjalne życzenie Starosty Małgorzaty Tudaj chór „Red Voices” wykonał bis do piosenki tytułowej z bajki „Król Lew”.


Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych:


Stypendia naukowe otrzymują laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych:

  1. Rafał Rosoliński, uczeń I LO -  laureat 23. Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim
  2. Robert Domin, uczeń ZS nr 1 - Laureat 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego
  3. Monika Olszanecka, uczennica II LO - finalistka 47. Olimpiady Biologicznej, finalistka etapu okręgowego
    33. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
  4. Julia Czarnecka, uczennica ZS nr 3 – finalistka Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, brała udział w etapie regionalnym Konkursu Chemicznego organizowanym przez Politechnikę Śląską i  Olimpiady Zdrowego Stylu Życia.
  5. Szymon Chodura, uczeń ZSŻŚ - finalista ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych szkół ponadpodstawowych, finalista ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.
  6. Wojciech Rafa, , uczeń ZSTiO - Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej (zdobywca złotego indeksu), Finalista V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego, Wyróżnieniony w Ogólnopolskim Konkursie „Elektryzująca Pasja”.
  7. Piotr Sokołowski, uczeń ZSTiO - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B, Finalista etapu Wojewódzkiego VII edycji konkursu wiedzy i umiejętności praktycznej oraz pozytywnych nawyków w zakresie technicznego bezpieczeństwa pracy i znajomości zagadnień prawa pracy, Wyróżnieniony w Konkursie „Elektryzująca Pasja”.

Stypendia naukowe otrzymują finaliści olimpiad przedmiotowych i konkursów interdyscyplinarnych:

  1. Marcel Barzantny, uczeń I LO - finalista 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego,
  2. Marta Woszczycka, uczennica I LO - finalistka 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego,
  3. Wiktoria Stańska, uczennica I LO - Finalistka 64. Olimpiady Chemicznej,
  4. Julia Kacperczyk, uczennica I LO - Finalistka 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża,
  5. Sonia Gołąbek, uczennica II LO - Finalistka etapu Centralnego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,
  6. Wiktoria Moszko, uczennica II LO - finalistka etapu Centralnego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy
    o Mózgu „Brain Bee”,
  7. Ewelina Alker, uczennica ZS nr 1 - I m. w 15. Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny
    w pracy 2018”,
  8. Jan Bury, uczeń ZSTiO - Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B
  9. Gabriel Mainka, , uczeń ZSTiO - finalista etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych
  10. Karolina Wystrach, uczennica ZSSp - wyróżnieniona w 17. Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym
    i Wojewódzkim Konkursie Historycznym, IV miejsce w 15. Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w zakresie kultury i sportu otrzymują:

  1. Sulejman Romańczyk, Uczeń ZSŻŚ - zdobywca I m. Mistrzostwa Polski Teakwon-do – Walka przerywana junior – 80 kg i II m. w Mistrzostwach Polski Teakwon-do – układy formalne,
  2. Paweł Sucharzewski, uczeń ZSTiO – zdobywca III m. na Międzynarodowym Turnieju Karate o Puchar Gór Opawskich 2017 i III m. w Międzynarodowym turnieju Karate „Karate GrandPrix Ostrava 2017” – kata drużynowe kadetów, II m. w Mistrzostwach Polski Karate WKF – kata indywidualnie junior,
  3. Jagoda Dąbrowska, uczennica I LO – zdobywczyni III miejsce Międzynarodowe Zawody Ujeżdżeniowe CDI 3, III miejsce Mistrzostwa Polski w kategorii Młody Jeździec,
  4. Julia Wróbel, uczennica I LO - instruktor grupy teatralnej „Na krawędzi”, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych DZIATWA w Łodzi, wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu
    XV Młodzieżowych Zatargów z Teatrem,
  5. Jakub Bugajski, uczeń I LO - II m. w XVII Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców
  6. Jakub Jaruzal, uczeń I LO - II m. w XVII Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców
  7. Barbara Wilk, uczennica I LO - VIII m. Mistrzostwa Polski Kadetek w siatkówce plażowej,
  8. Dominik Ostrowski, uczeń II LO – zdobywca wysokich miejsc I, III, VI w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Ruda Śląska, oraz wysokich lokat  I, III, VIII w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Kędzierzyn-Koźle.
  9. Aleksandra Tkacz, uczennica II LO - zdobywczyni wysokich miejsc III, VII, IX w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Kędzierzyn-Koźle oraz wysokich lokat w IX Otwartych Zimowe Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Szczecin.
  10. Konrad Pierzchlewicz, uczeń II LO - II m. w BIG AIR w snowboardzie i IV miejsce w SNOWCROSS w snowboardzie podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych,
  11. Tobiasz Gall, uczeń II LO - VII i IX m. w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Kędzierzyn-Koźle,
    V m. w IX Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym Szczecin,
  12. Aleksandra Lisowska, uczennica II LO - zdobywczyni wysokich miejsc IV, V X w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Ruda Śląska, oraz wysokich lokat  IV, V w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Kędzierzyn-Koźle,
  13. Julia Kopaniecka, uczennica II LO - II m. w Swonboardowym Pucharze Polski w konkurencji Slopestyle
    - IV m. w BIG AIR na XXIV Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych,
  14. Paweł Kubus, uczeń ZS nr 1 - IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym,
  15. Aleksandra Czerner, uczennica ZS nr 1 - II m. w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Śląskiej – Oleski Festiwal Tańca, IV m. WDC AL AMATEUR LEAGUE – Austria, IV m. w tańcu w Akademickich Mistrzostwach Polski,
  16. Vanessa Szafarczyk, uczennica ZS nr 3 - Mistrz Polski Mażoretek – flaga miniformacje seniorki,
  17. Michał Rykowski, uczeń ZSSp – miejsca III i IV w IX Ogólnopolskim Mityngu Wrotkarskim Olimpiad Specjalnych.

 

Nagrody Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – „L-ka”

  1. Paulina Janik, uczennica I LO – Paulina jest osobą szczególnie uzdolniona humanistycznie w zakresie literatury pięknej o czym świadczą I m. w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim
    „ O Buławę Hetmańską”, w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Aktywnie działa w Kole teatralnym „INCYDENT” przy II LO.
  2. Mateusz Gawin, uczeń II LO -  przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, zastępca przewodniczącego młodzieżowej rady miasta, redaktor Szkolnego Studia „Kopernik”, członek pocztu sztandarowego
    - angażuje się w życie i promocję szkoły, czynnie bierze udział w olimpiadach i konkursach biologicznych
    - członek WOPR i chóru szkolnego „Red Voices”.
  3. Wiktoria Franecka, uczennica ZS nr 1 - uczestniczka międzynarodowego konkursu pt. „Wiosenne inspiracje”, charytatywny udział w sprzątaniu lasu, oraz sadzaniu lasu, stylizuje fryzury podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej, aktywnie uczestniczy w Dniach Otwartych i przy organizacji „Biegu po zdrowie”, zdobyła II m. w szkolnym konkursie fryzjerskim „Postacie bajkowe”.
  4. Jakub Bujak, uczeń ZSŻŚ - dzięki jego staraniom szkoła otrzymała certyfikaty „Szkolny Klub Wolontariatu” oraz „Pomagamy innym. Szkoła promująca wolontariat”. Brał udział w akcjach charytatywnych: Cała Polska Czyta Dzieciom, Zbiórka przyborów szkolnych i zabawek dla przedszkoli, szkół, świetlic socjoterapeutycznych, Zbiórka dla burka, zabawy z dziećmi ze Szpitala Dziecięcego w Koźlu, Żeglugowe Fantasy, Żeglugowe Kabarety, czynny sportowiec.
  5. Bartosz Kaczmarek, uczeń ZS nr 3 - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Prowadził apele
    i uroczystości szkolne, dbał o kontakty szkoły z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej organizując spotkania świąteczne. Zainicjował i koordynował pracę przy urządzaniu „Kącika relaksu”, „Siesta Rej”
    i Kawiarenki, zaangażowany w promocję szkoły.
  6. Stanisław Kostka, uczeń ZSTiO - pasjonat fotografii, prowadzi kanał na youtube, gdzie umieszczał filmy związane z rolnictwem, realizowane za pomocą drona, członek szkolnego klubu fotograficznego „Piksel”

IMG_0158.jpeg
IMG_0240.jpeg
IMG_0248.jpeg
IMG_0371.jpeg
IMG_0375.jpeg