Kamera on-line

Mubea będzie prowadzić nabór w ZSTiO

W siedzibie firmy Mubea Automotive Poland sp. z o.o. (teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy autostradzie A4 na wysokości Zimnej Wódki), został podpisany list intencyjny o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego pomiędzy firmą Mubea reprezentowaną przez Jiři Matyáš – członka zarządu a powiatem kędzierzyńsko-kozielskim reprezentowanym przez Małgorzatę Tudaj - starostę i Józefa Gismana – wicestarostę oraz Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, reprezentowanym przez dyrektor Marię Staliś.

Celem porozumienia jest zacieśnianie współpracy na rzecz podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia praktycznego m.in. w zawodach technik mechatronik, elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, monter mechatronik. Współpraca obejmuje organizację staży wakacyjnych, promowanie nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych w ramach praktyk zawodowych, w tym organizacji systemu stypendialnego dla uczniów, organizację wycieczek dydaktycznych do zakładu w Zimnej Wódce, identyfikowania potrzeb i wymagań kwalifikacyjnych rynku pracy oraz kompetencji, które należy kształcić u uczniów.

W drugiej części wizyty,  Danuta Wesołowska – dyrektor ds. handlowych przedstawiła zarys działalności firmy Mubea i oprowadziła włodarzy naszego powiatu po zakładzie.

Mubea Automotive Poland sp. z o. o.  to duża firma, która specjalizuje się w produkcji  części samochodowych do większości marek aut na świecie (m.in. opasek zaciskowych, sprężyn talerzowych do przekładni w automatycznych skrzyniach biegu, wałów napędowych). W Polsce firma działa od 2015 roku. Swoje zakłady ma na całym świecie.

Oprac. al

DSC_0013ok.jpeg

DSC_0022.jpeg

×

Zapisz się do newslettera