Kamera on-line

Powiat zdobył spore rządowe dofinansowanie

To ponad 1 mln 600 tys. zł na przebudowę ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu, czyli połowa wartości całej inwestycji.

- Otrzymaliście państwo pieniądze nie dlatego, że złożyliście wniosek, tylko dlatego, że był on bardzo dobrze przygotowany – chwalił samorządowców wojewoda opolski Adrian Czubak.

Do urzędu wojewódzkiego wpłynęło ponad 100 wniosków. 11 lipca podpisano sześć umów na dofinasowania zadań z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.  Umowy zawarły cztery gminy i dwa powiaty.

- To kluczowa inwestycja z punktu widzenia rozwoju naszego miasta i powiatu, droga prowadząca do Grupy Azoty, a także wielu innych firm. Nasza inwestycja już jest realizowana, a poza nawierzchnią powstaną też nowe ciągi pieszo-rowerowe, miejsce będzie bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Cała inwestycja na Wojska Polskiego kosztować będzie 3 mln 200 tys. zł. Połowa pieniędzy  pochodzi z budżetu samorządu powiatowego. Termin zakończenia zadania planowany jest na połowę września.  

Dla naszego województwa w 2018 roku przeznaczono w sumie ponad 32 mln zł dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

AL

DSC_0638.jpeg

DSC_0640.jpeg

DSC_0636.jpeg

DSC_0623.jpeg

×

Zapisz się do newslettera