Kamera on-line

To już diagnostyczna czołówka. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu z najnowszymi aparatami RTG i USG

Diagnoza będzie szybsza, dawka promieniowania mniejsza, a wyniki znacznie dokładniejsze – szpital w Kędzierzynie-Koźlu zakupił najnowocześniejsze w regionie urządzenia do RTG i USG. To już zdecydowanie najwyższa europejska półka, którą mogą pochwalić się tylko dwa ośrodki w województwie, od teraz także Kędzierzyn-Koźle.  

- Badanie wykonane w pracowni od razu widoczne jest na wszystkich oddziałach oraz w przychodniach, możemy się konsultować bezpośrednio z lekarzami nie tylko u nas, ale i w całej Polsce, a nawet poza jej granicami – podkreśla dr Mariola Adamska-Cholaś, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

W sumie oba urządzenia kosztowały 2,5 mln zł, pół mln dołożył powiat kędzierzyńsko-kozielski.

- Tego zakupu nie byłoby bez dobrej i konstruktywnej współpracy z Radą Powiatu i Zarządem Powiatu, który przekazał nam pieniądze potrzebne do złożenia projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

Aparat USG posiada aż sześć różnych głowic. – To oznacza bardzo dokładne badania jamy brzusznej, powłok, tarczycy, piersi i wielu innych miejsc, jest przygotowany praktycznie do każdego badania – dodaje dr Cholaś.

Poza nowym sprzętem szpital przygotował też odnowione pomieszczenia, w których pracują medycy.

- W obecnej kadencji mamy takich radnych, których nie trzeba przekonywać do inwestycji w szpitalu, wręcz przeciwnie, zawsze bardzo przychylnie patrzą na służbę zdrowia. Wszystkie kolejne projekty, które proponuje dyrektor będziemy starali się finansować, bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze – mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

 - Placówka w Kędzierzynie-Koźlu bardzo efektywnie wykorzystuje pieniądze unijne, a do tego samorząd powiatowy zawsze chętnie dokłada pieniądze jako wkład własny do projektów, to wszystko bardzo cieszy szczególnie, że to jedna z kluczowych jednostek w regionie, strategiczna dla ochrony zdrowia – zaznacza wicemarszałek Roman Kolek.

To nie koniec, podczas prezentacji władze szpitala zapowiedziały przyszłe inwestycje, kolejny nowy sprzęt pojawi się w SP ZOZ już we wrześniu, a całą placówkę czeka największa po latach przebudowa.

AL

DSC_0766.jpeg

DSC_0746.jpeg

DSC_0778.jpeg

DSC_0772.jpeg

DSC_0773.jpeg

DSC_0776.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera