Kamera on-line

Pierwsi w działaniu – prestiżowa nagroda ministra dla Joanny i Gerarda Wilczków

Odznaki honorowe Primus in Agendo trafiły do sześciu mieszkańców naszego województwa. Dwie powędrowały do naszego powiatu. Otrzymali je Joanna i Gerard Wilczkowie, którzy od 20 lat prowadzą rodzinny dom dziecka w Reńskiej Wsi.

- Zawsze zapewniali umieszczonym w nim dzieciom bezpieczne i przyjazne środowisko rodzinne, podejmując jednocześnie liczne działania promujące i wspomagające rodzinną pieczę zastępczą. Dzięki ich postawie, bezinteresownemu zaangażowaniu i przykładzie, wiele rodzin podjęło trud wychowania dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, co czyni ich najlepszymi ambasadorami idei rodzicielstwa zastępczego – mówił wojewoda opolski Adrian Czubak, który wręczył wyróżnienia w imieniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Ja nie odczuwam tego tak, jakbyśmy robili coś wielkiego, po prostu nam to sprawia radość, a kiedy widzimy, że i nasi podopieczni są zadowoleni, to nie ma dla nas lepszej motywacji – powiedziała Joanna Wilczek.

- To na pewno jest zwieńczenie tego, co robimy przez 20 lat, ale to oczywiście nie kończy naszego działania, wręcz przeciwnie, ta nagroda jeszcze bardziej napędza nas do tego, by pomagać innym – mówił Gerard Wilczek.

Wyróżnionym pogratulowała również starosta Małgorzata Tudaj oraz dyrektor PCPR Dorota Rak.

Joanna i Gerard Wilczkowie wspólnie z powiatem od lat promują rodzicielstwo zastępcze, przykładem jest organizowany przez starostwo Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Akcja przynosi efekty, bo do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zgłasza się coraz więcej osób chcących zostać rodzicami zastępczymi. M.in. za tę działalność również powiat otrzymał wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.

AL

primo2.jpeg

primo5.jpeg

primo3.jpeg

primo4.jpeg

primo1.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera