Dzieciom w pieczy zastępczej będzie łatwiej

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu podpisał umowę o współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu.

- Chodzi o początkowy okres funkcjonowania w pieczy zastępczej, a wiemy, że trafiają tam dzieci bardzo często wymagające szybkiej interwencji specjalisty, dlatego razem ze szpitalem chcemy umożliwić im przyspieszony dostęp do opieki medycznej, te dzieci są po prostu w dużo gorszej sytuacji niż pozostałe – mówi Dorota Rak, dyrektor PCPR.

Umowa będzie dotyczyła pierwszych sześciu miesięcy funkcjonowania w pieczy zastępczej. Starania PCPR-u oraz powiatu w zapewnieniu jak najlepszych warunków do wychowywania dzieci w pieczy zastępczych powodują, że na bycie rodzicami zastępczymi decyduje się coraz więcej osób. Wysiłki zostają dostrzeżone, jakiś czas temu starostwo odebrało nagrodę rządową za efekty zmian w pieczy zastępczej.

piecza.jpeg