Kamera on-line

Powiat remontuje jedną ze swoich sztandarowych jednostek

W połowie września zakończy się remont Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Na inwestycję powiat zdobył 320 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Poza remontem całego ciągu komunikacyjnego łączącego pracownie, dodatkowo wykonany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych, tu samorząd postarał się o pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Ta inwestycja zamyka nam całość remontów w Azotach, wcześniej odbyły się one w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, teraz swoje standardy podwyższy nasze centrum kształcenia – mówi wicestarosta Józef Gisman.

Dotychczasowy 50-letni łącznik nie był ocieplony, a sama wieloletnia konstrukcja nie spełniała określonych standardów. Wkrótce to się zmieni.

Nasza placówka kilka lat temu otworzyła się na kursy dla osób dorosłych, wśród nich są także niepełnosprawni, dlatego cieszymy się, że teraz bez problemu będą mogli się u nas poruszać – zaznacza dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKPiU.

Dzięki remontom wzrośnie konkurencyjność centrum, które i tak uważane jest za najlepsze w województwie. Placówka dzięki ociepleniu zaoszczędzi na ogrzewaniu, dla uczniów zwiększy się z kolei sam komfort nauki. Modernizacja została tak zaplanowana, by nie zakłócała pracy jednostki. Przypomnijmy, jakiś czas temu w CKPiU starostwo oddało do użytku jedne z najnowocześniejszych w kraju pracowni dla uczniów, na które samorząd powiatowy zdobył pieniądze z unii, kosztowały niespełna 1 mln zł.

AL

ck2.jpeg

ck3.jpeg

ck1.jpeg

 
×

Zapisz się do newslettera