Kamera on-line

Koniec z przejazdem ciężarówek przez osiedle. Powiat rozpoczyna pogłębianie wiaduktu w Koźlu-Rogach

Pod koniec września rozpocznie się modernizacja wiaduktu kolejowego na ul. Głównej w stronę Koźla-Rogi. Powiat chce, by zgodnie ze standardami mogły się tam przemieszczać pojazdy o wysokości 4 metrów i 10 cm, obecnie nie przejadą tam samochody wyższe niż 3 metry i 80 cm. Po remoncie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, bo cięższe auta nie będą musiały przemieszczać się przez osiedle.

- Mamy tam otaczarnię, sporo transportu związanego ze stocznią, to było uciążliwe dla mieszkańców, bo samochody zamiast drogą powiatową przemieszczały się drogami gminnymi wokół domostw – mówi wicestarosta Józef Gisman.

Tego typu inwestycje są skomplikowane pod względem uzgodnień, to teren kolejowy, poza tym biegnie tam wiele sieci energetycznych, komunikacyjnych i kanalizacyjnych.

Ze wszystkimi stronami musieliśmy uzgodnić warunki pogłębienia przejazdu, uzgodnienia właściwie są już na ukończeniu – zaznacza wicestarosta.

PKP przygotowuje koncepcję przebudowy linii kolejowej 137 na odcinku Kędzierzyn-Koźle-Kamieniec Ząbkowicki-Legnica, dlatego powiat dodatkowo wystąpił o ujęcie dwóch przejść dla pieszych.

Chcemy, by mieszkańcy nie musieli przemieszczać się pod wiaduktem,  tylko tunelem obok, o to samo zwróciliśmy się w przypadku przejścia przy drodze wojewódzkiej w Kłodnicy, tam mamy podobną sytuację – dodaje wicestarosta Józef Gisman.  

Przypomnijmy, zaraz za wiaduktem niedawno powiat wybudował 650 metrów nowego chodnika za prawie 130 tys. zł. Na obecną inwestycję związaną z pogłębieniem wiaduktu również zarząd powiatu zabezpieczył pieniądze w budżecie samorządu.

AL

wiadukt1.jpeg

wiadukt2.jpeg

wiadukt3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera