Kamera on-line

Pieszo, rowerem albo kajakiem. Już wiesz, gdzie wybrać się na weekend

Szlakami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego – tak nazywa się najnowszy przewodnik wydany przez kędzierzyńsko-kozielskie starostwo. Swoją premierę ma unikalna publikacja dla naszych mieszkańców oraz przyjezdnych.

- To kilka miesięcy pracy nad tym, by pokazać mało znane, a zarazem niezwykle urokliwe zakątki powiatu. Autorzy dołożyli starań, by przewodnik był nie tylko przejrzysty, ale i maksymalnie funkcjonalny. Teraz wystarczy tylko wsiąść na rower i wybrać się na wyprawę naszymi szlakami – mówi Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

Dziesiątki zdjęć, opisów, wskazówek – to prawdziwe kompendium wiedzy na długie i krótsze wyprawy dla każdego. Z pewnością ucieszy też tych, którzy zaglądają do Kędzierzyna-Koźla i powiatu z innych miast. Przewodnik podzielono kolejno na vademecum historyczno-geograficzne, szlaki piesze, trasy rowerowe, szlaki wodne oraz vademecum przyrodnicze. To aż 218 stron stworzonych m.in. przez pasjonatów historii oraz przyrody. Wszystkim dziękujemy za pomoc.

Zapraszamy w podróż po naszej wyjątkowej krainie, publikacja zawiera koncepcje kilkunastu wycieczek stanowiących jednocześnie propozycje szlaków turystyczno-krajoznawczych. Można je przemierzyć pieszo, rowerem albo kajakiem – dodaje starosta.

Przewodnik to nie tylko wskazówki nawigacyjne, ale przede wszystkim wiele informacji na temat historii naszej małej ojczyzny i procesów, które ją kształtowały. Od teraz można go otrzymać w wydziale promocji Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

przewodnik powiatu.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera