Kamera on-line

Stypendia, nowe projekty i jeszcze lepsza baza do nauki

Nowy rok szkolny w szkołach średnich prowadzonych przez powiat rozpoczyna 2800 uczniów, w tym 802 uczniów klas pierwszych. Powiatowa inauguracja odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Szkoły po raz kolejny przeprowadziły udany nabór, a w ich murach chce się uczyć coraz więcej młodych ludzi. Wpływ ma na to z pewnością budowana przez lata renoma szkół prowadzonych przez starostwo.

- Mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie zawodowe, a zdawalność maturalna jest z roku na rok coraz lepsza, powyżej średniej wojewódzkiej. Do tego oferujemy naszym uczniom atrakcyjne stypendia. W tym roku w centrum uwagi naszych nauczycieli będzie matematyka, z którą nieco słabiej radzą sobie nasi uczniowie, dlatego chcemy położyć na nią nacisk – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

Podczas swego przemówienia w auli ZS nr 3 starosta przywołała słowa legendarnego Walta Disneya, który powiedział kiedyś „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. – Pamiętajcie o tym, miejcie otwarte umysły, marzcie i realizujcie swoje marzenia – mówiła Małgorzata Tudaj.

Szkoły zawodowe rozpoczynają realizację III edycji projektu pn.: "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

- W ramach projektu każda szkoła otrzyma dwa rodzaje wsparcia finansowego: doposażenie pracowni kształcenia zawodowego oraz stypendium dla uczniów. Stypendium będzie wynosiło ponad  1 tysiąc zł na ucznia. Dodatkowo uczeń otrzyma zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie i ubezpieczenie. Powiat w celach oświatowych na nowy rok szkolny chce jeszcze bardziej podnosić jakość kształcenia w oparciu o wyniki egzaminów. W szkołach ruszy też realizacja programu profilaktycznego „Przyhamuj życie przed Tobą” w zakresie bezpiecznego poruszania się uczniów po drogach różnymi środkami lokomocji – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

Sukcesów wszystkim uczniom życzył także Andrzej Lachowicz, radny powiatowy i przewodniczący nauczycielskiej „Solidarności” w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

no1.jpeg

no2.jpeg

DSC_0936.jpeg

no3.jpeg

no4.jpeg

no5.jpeg

no6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera