Kamera on-line

Szpital otworzył nowy oddział i rehabilituje pacjentów na miejscu

Nawet pięć zabiegów dziennie otrzymają pacjenci w otwartym w Kędzierzynie-Koźlu nowym oddziale rehabilitacji szpitala. Profesjonalnie przygotowane pomieszczenia, wkrótce także do krioterapii służyć będą mieszkańcom w przychodni przy ul. Harcerskiej, gdzie pracuje także nowy specjalista rehabilitacji.

- Oddziału nie byłoby bez współpracy wielu jednostek, dyrektora szpitala, zarządu powiatu oraz oczywiście NFZ-u. Najważniejszy jest pacjent, dlatego cieszymy się, że nasi mieszkańcy będą mieć taki oddział na miejscu. To kolejny nasz projekt, przypomnę, że wcześniej zdobyliśmy pieniądze na modernizację oddział intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnego. Chcę wszystkim podziękować, również obecnym tu rehabilitantom, którzy pracować będą z pacjentami – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Staraliśmy się o to i jesteśmy bardzo zadowoleni, że cały ten proces udał się tak sprawnie, okres kiedy trzeba było przygotować dokumentację był dość krótki – dodał wicestarosta Józef Gisman.

- Bardzo dobrze przygotowaliście państwo ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, a muszę tu powiedzieć, że wiele jednostek w województwie popełnia błędy w wypełnianiu, tu oferta była bardzo dobrze przygotowana, dlatego gratuluję – chwalił szpital Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przygotowanie pomieszczeń kosztowało kilkadziesiąt tysięcy zł, wcześniej szpital nie miał oddziału, który służył do dziennej rehabilitacji, pacjenci zmuszeni byli wyjeżdżać do innych powiatów. Świadczenia na oddziale są bezpłatne, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

AL

reha1.jpeg

reha2.jpeg

reha3.jpeg

reha4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera