Kamera on-line

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu z czekiem na 20 tysięcy zł

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu z pierwszym miejscem wśród wyróżnionych i dwudziestoma tysiącami zł nagrody w finale konkursu „Domy Pozytywnej Energii”. Placówka swój zwycięski czek odebrała podczas gali w Krakowie.

- Bardzo się cieszymy, że nasza placówka zdobyła to wyróżnienie, konkurencja była spora i nie było łatwo, wielkie gratulacje dla podopiecznych i wychowawców za pomysł – mówił podczas gali na Kopcu Kościuszki Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu nadzorowany jest przez powiat. 

Fundacja TAURON i TAURON Dystrybucja po raz 14. uwolnili energię w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zapraszając domy dziecka do udziału w konkursie, w którym łączna pula nagród wyniosła 400 tys. zł. Finał „Domów Pozytywnej Energii” odbył się 12 września, a jego uczestnicy skorzystali z mnóstwa atrakcji, wyzwań i doskonałej zabawy.

„Z energią świętujemy stulecie odzyskania niepodległości Polski” – to temat tegorocznego konkursu dla domów dziecka. Zadaniem uczestników było przygotowanie scenariusza gry terenowej z opisem zadań nawiązujących do tematu akcji. W ten sposób dzieci i młodzież uczyły się historii i mogły pokazać, co z ich punktu widzenia jest ważne w kontekście historii Polski. Na konkurs wpłynęły 43 prace, bardzo zróżnicowane tematycznie. W wielu pracach uczestnicy skupili się nie tylko na zaprezentowaniu scenariusza gry, ale przekazali pełną dokumentację z przeprowadzonych gier na terenie swojego zamieszkania. Tworząc opisy zadań młodzi ludzie wykazali się dużą kreatywnością.

Główne nagrody w wysokości 35 tys. zł otrzymały: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" w Krakowie, Dom Dziecka „HANKA” w Dębicy, Ośrodek Święta Elżbieta Placówka Socjalizacyjna nr 2 w Rudzie Śląskiej, Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Opolu oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza CHATA SKSK w Świdnicy. Kapituła konkursu przyznała także 15 wyróżnień. Pula nagród w konkursie wyniosła 400 tys. zł.

Do udziału w akcji zaproszono niemal 200 domów dziecka z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Projekt jest realizowany od 2005 roku, a w 2011 r. został rozszerzony na cały teren działania TAURON Dystrybucja. Od tego momentu udział w akcji wzięło blisko 17 tys. dzieci i młodzieży.

TAURON realizuje projekt „Domy Pozytywnej Energii” po to, aby wyrównywać szanse, uczyć zdrowej rywalizacji, rozbudzać ambicje i budować poczucie własnej wartości w wychowankach placówek opiekuńczo-wychowawczych. Celem akcji oprócz dobrej zabawy jest przede wszystkim otwieranie perspektyw i umożliwianie realizowania ambicji, pasji i zainteresowań młodych ludzi, motywowanie ich do działania oraz zmiana wizerunku placówek i ich wychowanków w otoczeniu.

Projekt został wyróżniony w 2017 r. Złotym Laurem „Super Biznesu” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

AL

domy1.jpeg

domy2.jpeg

domy5.jpeg

domy4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera