Kamera on-line

Powiat w akcji “Niepodległa”

Uczniowie ze szkół średnich i Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu włączyli się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W ramach szeroko zakrojonej akcji młodzież organizuje i czynnie uczestniczy w wydarzeniach patriotycznych. Pierwszym z nich była gra terenowa organizowana przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Najbliższe tygodnie będą obfitowały w rozmaite przedsięwzięcia w ramach akcji „Niepodległa”.

Finał akcji obserwowała starosta Małgorzata Tudaj, która wręczyła wygranym puchary i gratulowała. – Wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości będą odbywały się właściwie w każdej naszej szkole, harmonogram jest dość bogaty i obfituje w przeróżne akcje, również sportowe – zaznacza starosta Małgorzata Tudaj.

– Założeniem tego roku szkolnego jest edukacja patriotyczna, która wkomponowuje się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Do 11 listopada zaplanowaliśmy szerokie spektrum różnych inicjatyw i wydarzeń. Chcemy nie tylko przybliżyć młodzieży wartości patriotyczne, ale też wyciągnąć ją z domów, zachęcić do aktywności fizycznej, a przy okazji zaprezentować, jak ciekawą i bogatą historię ma nasz powiat – mówi wicestarosta Józef Gisman.

Inauguracją akcji była gra terenowa. Młodzież spotkała się na kozielskim Rynku, by wyruszyć w około 16-kilometrową trasę rowerową po mieście. – Cieszymy się, że to nasza szkoła jako pierwsza rozpoczęła akcje, która jak się okazuje cieszyła się sporym zainteresowaniem, dziękuje nauczycielom koordynatorom za przygotowanie przedsięwzięcia – mówi dyrektor ZSTiO Maria Staliś.

– Uczniowie odwiedzili pięć punktów na terenie miasta: Rynek w Koźlu, pomnik Powstańców Śląskich na Pogorzelcu, dworzec PKP, hala Śródmieście i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Na każdym z nich mieli do wykonania zadanie związane z konkretnym miejscem i jego historią – opowiada Ireneusz Podedworny z ZSTiO, który organizował grę terenową.

Oprac. al

gra1.jpeg

gra2.jpeg

gra3.jpeg

gra4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera