Kamera on-line

25 lat parafii na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu

W niedzielę bardzo wiele osób odwiedziło teren parafii na os. Piastów, gdzie odbył się festyn dla mieszkańców z okazji jubileuszu 25-lecia. Powiat i miasto objęli to wydarzenie swym patronatem. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, a przybyłych nie odstraszyła nawet kiepska aura pogodowa. W obchodach uczestniczyła prezydent Sabina Nowosielska, starosta Małgorzata Tudaj oraz radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Sałacki, którzy złożyli gratulacje na ręce proboszcza parafii Edwarda Bogaczewicza.

- Jubileusz 25-lecia parafii, to także jubileusz sprawowania przez księdza urzędu proboszcza. Przez ten czas był ksiądz zawsze blisko ludzi, otaczając swoich parafian wsparciem i miłością, łącząc sprawy ludzkie ze sprawami Bożymi. Stworzona przez te lata wspólnota parafialna, wśród której panuje szacunek, dobrość i wzajemna troska, jest najlepszym świadectwem dobrze pełnionej posługi kapłańskiej, tak potrzebnej właśnie dziś, kiedy życie pędzi w zawrotnym tempie, nie zostawiając miejsca na refleksję, zatracając często najważniejsze dla człowieka wartości. Jako duszpasterz, a także jako organizator życia społecznego parafii, cieszy się Ksiądz wyjątkowym szacunkiem, autorytetem i zaufaniem, a to zasługa nie tylko zaangażowania ale przede wszystkim dobroci i otwartego serca – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje dla najmłodszych. Tradycyjnie można było skorzystać z dmuchańców, malowania buziek czy zaplatania warkoczyków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także miasteczko cyrkowe dla dzieci, które zostało zamówione na festyn przez Radę Osiedla Piastów. Co warto podkreślić, wszystkie atrakcje, w tym lody dla najmłodszych, były całkowicie za darmo. Zabawa w godzinach wieczornych zakończyła się występem zespołu Doxxx.

AL

Foto: kk24.pl

fes1.jpeg

fes2.jpeg

fest3.jpeg

fes4.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera