Kamera on-line

Co to był za dzień! Setka uczniów otworzyła w Lewadzie rok sportowy

Ponad setka uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu wzięła udział w inauguracji roku sportowego Olimpiad Specjalnych. Były konkurencje sportowe i wiele godzin integracji w parku przy ośrodku jeździeckim Lewada w Zakrzowie u Anetty i Andrzeja Sałackich.

- To nasi uczniowie szkoły podstawowej, z klas gimnazjalnych, uczniowie ze szkoły przysposabiającej do pracy. Jest nas tutaj około 140 osób. Najmłodsi mają pięć lat z wczesnego wspomagania, najstarsi – pełnoletni, czyli wiekowo wszyscy – od najmłodszych, do najstarszych – mówiła dziennikarzom Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Placówka prowadzona jest przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe, a jej hasło to: Szkoła do zadań specjalnych. Młodzi ludzie strzelali z łuku, rzucali piłkami do kosza, malowali, skakali przez skakankę. Konkurencje zostały dopasowane do umiejętności uczniów. Był wspaniały doping i gorąca sportowa rywalizacja.

Najważniejszy był jednak ich uśmiech i to, że dobrze się ze sobą integrują, jedni poruszają się sprawnie, ale są też poruszający się na wózkach inwalidzkich. Razem pokazują, że zapał i chęci mają wielką moc, a my cieszymy się razem z nimi – dodaje Krystyna Gielas.

AL

Zobacz relację Radia Opole TU

Oli1.jpeg

Oli2.jpeg

Oli3.jpeg

Oli4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera