Kamera on-line

Seniorzy w studenckich ławach. Ryszył rok akademicki na Uniwersytecie III Wieku

Rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego, to dla społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku moment szczególny.

- Otwiera się nowy rozdział w życiu organizacji, przed wami pojawią się nowe wyzwania. Teraz właśnie jest dobry czas na realizację pasji i marzeń, tych, na które nie było czasu w życiu zawodowym. Podziwiam was za zapał i energię - mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która wraz z prezydent Sabiną Nowosielską skierowała w stronę studentów seniorów i prezesa stowarzyszenia Ireny Baczyńskiej, słowa uznania i gratulacje.

Prezes Irena Baczyńska dziękowała przedstawicielom władz miasta i powiatu. - Oba samorządy wspierają nasze działania, za co bardzo dziękuję. Sporo się dzieje w różnych instytucjach, z których nasi seniorzy korzystają, nie narzekamy na nudę - zaznaczyła prezes uniwersytetu.

W ramach zajęć studenci nie tylko odwiedzają ciekawe miejsca, ale również biorą udział w wielu interesujących wykładach. Dziś odbyła się prelekcja inauguracyjna na temat różnic międzypokoleniowych. Wykład nagrodzony został brawami. Kolejne przed nimi, aż do czerwca kiedy to następna, bardzo liczna już grupa seniorów zakończy rok akademicki na kędzierzyńskiej uczelni.

Więcej zdjęć na FB starostwa powiatowego.

al

DSC_0061.jpeg

DSC_0057.jpeg

DSC_0054.jpeg

DSC_0052.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera