Kamera on-line

Bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych. Szefowie jednostek szkolą się, by radzić sobie jeszcze lepiej

Postępująca zmiana klimatu, a co z tym idzie wiele trudnych do przewidzenia zjawisk atmosferycznych to coraz częstsze problemy dla służb kryzysowych w całej Polsce, również w naszym powiecie. Przechodzące trąby powietrzne, czy długie braki prądu spowodowane suszą, mogą – według specjalistów – dotykać nas coraz częściej. Szkolenie dla szefów jednostek, wydziałów, przedstawicieli straży pożarnej i policji pokazało, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach.

Planowanie operacyjne w zakresie bezpieczeństwa, sposoby przekazywania informacji i zadań w warunkach kryzysowych to tematy przewodnie spotkania, które otworzyła starosta Małgorzata Tudaj.

- Musimy być przygotowani na każdą sytuację, niestety widzimy, że zmiany klimatyczne postępują. Jest wiele nowych narzędzi i sposobów, które pozwalają na nowoczesne i szybkie, a przede wszystkim skuteczne reagowanie w sytuacjach ekstremalnych. To wszystko ma znacznie i przekłada się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

AL

szko1.jpeg

szko2.jpeg

szko3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera