Kamera on-line

600 tysięcy na termomodernizacje budynków w powiecie

Będą kolejne termomodernizacje budynków w powiecie. Kędzierzyńskie starostwo zdobyło ponad 600 tys. zł na zadania inwestycyjne w tym zakresie. Jakiś czas temu powiat z puli subregionalnej wykonał termomodernizację Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, wkrótce kolejne remonty.  

- Dzięki pieniądzom będziemy mogli prowadzić kolejne inwestycje nakierowane na termomodernizacje budynków, co przekłada się również na ekologię i ochronę środowiska – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.  

Powiat przez ostatnie lata wykonał termomodernizacje prawie wszystkich swoich szkół średnich, dzięki czemu znacznie wzrosła ich efektywność energetyczna, zmalały koszty ponoszone na ogrzewanie, a budynki stały się dużo bardziej przyjazne środowisku.  

Przez cztery lata nasz samorząd powiatowy z pieniędzy zdobytych z unii oraz programów rządowych, zrealizował inwestycje na ponad 26 mln zł. To stawia nasz powiat w wojewódzkiej czołówce. Oczywiście inwestycji zrealizowanych wyłącznie z budżetu powiatu było znacznie więcej. To przez cztery lata prawie 60 mln zł na nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, rozwój szpitala, szkoły, opiekę społeczną, w tym nad osobami niepełnosprawnymi. Z tej puli najwięcej, bo aż 20 mln zł wydano w 2018 roku.

AL

poro1.jpeg

poro2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera