Z powiatu

14 - 15 listopada 2018 r. ćwiczenie RENEGADE SAREX 18. Możliwe uruchomienie syren alarmowych - dźwięk modulowany, dźwięk ciągły, w okresach 3 minutowych.

Hymn na pół tysiąca gardeł!

Około 500 osób wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu państwowego. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu ruszyło punktualnie o 11.11. Patronat nad nim sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Akcja, którą zorganizowaliśmy kończy cały cykl wydarzeń świętujących 100-lecie niepodległości. Były konkursy recytatorskie, muzyczne, wspaniałe koncerty. Bardzo dziękuję wychowawcom, uczniom, naszym mieszkańcom, wszystkim wam za obecność w tych ważnych dla Polski dniach – mówiła starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj.

Po wszystkim wykonano pamiątkowe zdjęcie z drona, które będzie można zobaczyć na całej stronie Nowej Gazety Lokalnej we wtorek 13 listopada. Relacja z wydarzenia dostępna jest także w innych lokalnych oraz regionalnych mediach.

Film na Facebooku powiatu.

h1.jpeg

h4.jpeg