Tak teraz wygląda ulica Wojska Polskiego

Powiat zakończył przebudowę ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Trwają co prawda prace wykończeniowe, ale cała ulica jest już przejezdna.

- To kluczowa inwestycja z punktu widzenia rozwoju miasta i powiatu, droga prowadząca do Grupy Azoty, a także wielu innych firm. Poza nawierzchnią powstały też nowe ciągi pieszo-rowerowe, miejsce jest bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

- Na ulicy pojawiły się wysepki rozdzielające, dzięki czemu stanie się tam bezpieczniej dla pieszych, zadbano też o bezpieczne wyjazdy z parkingów – podkreśla Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Niebawem pojawią się tam też nowe nasadzenia oraz mała architektura.

Cała inwestycja na Wojska Polskiego kosztowała 3 mln 200 tys. zł. Połowa pieniędzy  pochodziła z budżetu samorządu powiatowego, resztę powiat zdobył z rządowego programu. - Otrzymaliście państwo pieniądze nie dlatego, że złożyliście wniosek, tylko dlatego, że był on bardzo dobrze przygotowany – chwalił samorząd z Kędzierzyna-Koźla wojewoda opolski Adrian Czubak.

Do urzędu wojewódzkiego wpłynęło ponad 100 wniosków. W lipcu podpisano sześć umów na dofinansowania zadań z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

al

IMG_1511.jpeg