Kamera on-line

Wędkowanie z gwiazdą staje się ulubioną imprezą dla dzieci

W ubiegły piątek, 29 sierpnia br. po raz trzeci wędkarze zaprosili dzieci i młodzież na wędkowanie na kozielską wyspę. Tym razem jedną z atrakcji był pokaz dawnych technik połowu.
Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży, przyciągając nad brzegi Odry młodych zapaleńców wędkowania.

Stu jeden uczestników zawitało na zawody wędkarskie na wyspie. Stanowiska do łowienia były rozmieszczone na obu brzegach Odry. Wcześniej zostały one przygotowane przez organizatorów – członków koła PZW Reńska Wieś „Kofama”. Gościem honorowym imprezy i tym samym gwiazdą kędzierzyńsko – kozielskiej imprezy była Katarzyna Dowbor, prezenterka telewizyjna, a także posłanka Ziemi Opolskiej Danuta Jałowiecka.
O ile Katarzynie Dowbor wędkowanie nie było obce, to Pani Danuta Jazłowiecka po raz pierwszy brała udział w tego typu imprezie. Pytała jak należy łowić aby osiągnąć „wędkarski sukces”, który wszystkim jest znany … taaaka ryba.
Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci licznie przybyły nad odrzański brzeg. Po zakończeniu wędkowania i zważeniu zdobyczy komisja ogłosiła zwycięzców, a każdy uczestnik otrzymał upominek. Starosta Józef Gisman w ramach podziękowań wręczył statuetkę honorową Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego gwieździe imprezy – Pani Katarzynie Dowbor.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli wziąć także udział w pokazie dawnych technik połowu prezentowanych przez Gintera Ryborza z Przewozu, który nie tylko wyplata sieci rybackie starymi metodami, ale sam jest zapalonym wędkarzem i miłośnikiem spędzania czasu wolnego nad wodą.


Starosta Józef Gisman wręcza statuetkę od Powiatu K-Kozielskiego Katarzynie Dowbor
Dzieci i młodzież lubi wędkować z gwiazdą
 

×

Zapisz się do newslettera