Kamera on-line

Powiat ma nowe władze. Małgorzata Tudaj i Józef Gisman na czele samorządu

Małgorzata Tudaj starostą, a Józef Gisman wicestarostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Członkami zarządu powiatu zostali: Paweł Masełko, Marian Wojciechowski oraz Stanisław Węgrzyn. Tak w tajnym głosowaniu zdecydowali radni. Przewodniczącą Rady Powiatu została Danuta Wróbel, jej zastępcami Jadwiga Mroczko i Dariusz Szymański.

- Bardzo dziękuję wszystkim za poparcie, jest wiele pracy, za którą od razu się zabieramy. Nasze obszary działalności to służba zdrowia, drogi, szkoły i opieka społeczna. Stawiamy na rozwój i środki zewnętrzne, kolejne pozytywne zmiany w powiecie będą szybko zauważalne – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Radnym dziękował za zaufanie wicestarosta Józef Gisman. - Razem z panią starostą i zarządem będziemy działać dla dobra powiatu – mówił wicestarosta.

Radni jednogłośnie poparli Danutę Wróbel, która pozostała na stanowisku przewodniczącej Rady Powiatu. – Jestem zaskoczona wynikiem, nasza praca będzie zadowalająca dla mieszkańców – mówiła na gorąco.

Podczas obrad dokonano też wyboru przewodniczących komisji problemowych Rady Powiatu. Pracami komisji rewizyjnej ponownie pokieruje Ireneusz Smal. Przewodniczącym komisji skarg, wniosków i petycji został Alojzy Parys. Pracami komisji zdrowia i opieki społecznej ponownie pokieruje Jadwiga Kuźbida. Szefową komisji edukacji i promocji powiatu została Bożena Łotecka, przewodniczącym komisji infrastruktury i bezpieczeństwa został wybrany Piotr Jahn, a pracami komisji budżetu pokieruje ponownie pokieruje Barbara Wołowska.

Ostatnia czteroletnia kadencja upłynęła pod znakiem ciągłego i dynamicznego rozwoju w zasadzie wszystkich obszarów zarządzanych przez powiat. Znacząco rozwinęła się służba zdrowia, poprawiła się sytuacja rodzin zastępczych. Nowe rozwiązania w pieczy zastępczej stawiane są za wzór na Opolszczyźnie. Systematycznie rośnie liczba osób chcących zostać rodzicami zastępczymi. Nasz samorząd w ciągu ostatnich czterech lat zmodernizował kluczowe dla mieszkańców drogi. Wiele milionów złotych udało się pozyskać z rządowych czy europejskich programów, przez co możliwe było przeprowadzenie pokaźnej ilości inwestycji drogowych. Powiat przez lata znacząco zacieśnił współpracę z pracodawcami, dzięki czemu nasi uczniowie jeszcze na etapie nauki otrzymują atrakcyjne oferty pracy, wielu jest stypendystami premiera, a szkoły notują wysokie lokaty w krajowych rankingach.

O tym, jak radzą sobie powiaty pokazuje coroczny, prestiżowy ranking Związku Powiatów Polskich, gdzie klasyfikowane są najbardziej rozwojowe samorządy. Od pięciu lat powiat kędzierzyńsko-kozielski notowany jest w ścisłej czołówce, zdobywając rekordową liczbę punktów przyznanych przez ekspertów. Przypomnijmy, samorząd powiatowy z Kędzierzyna-Koźla znalazł się na ósmym miejscu w kraju i niezmiennie od lat notowany jest na pierwszym miejscu w województwie opolskim.

AL

nowy zarząd1.jpeg

nowy zarząd2.jpeg

nowy zarząd3.jpeg

nowy zarząd5.jpeg

nowy zarząd4.jpeg

nowy zarząd6.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera