Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Były okazją do spotkania z samorządowcami, dyrektorami poszczególnych jednostek z powiatu, pracownikami ośrodków, a także podopiecznymi. Pracownik socjalny to zawód wymagający szczególnych predyspozycji. Najważniejszymi z nich są wrażliwość, życzliwość i dobro. Nie sposób bez tego być powiernikiem trosk i problemów ludzi, których w życiu zawiodło wszystko, ludzi pozbawionych perspektyw i nadziei na poprawę swojego losu, żyjących często w ubóstwie, zmagających się z niepełnosprawnościami, nałogami, osamotnionych i bezradnych.

- Pracownik socjalny podejmuje działania i decyzje, które zaważają na losie konkretnych osób i bierze za nie odpowiedzialność, a to duże brzemię. W tym szczególnym dniu życzę wytrwałości, spełnienia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, a także satysfakcji z dokonań i osiągnięć podopiecznych, bo każdy ich sukces jest państwa dużą zasługą – mówiła do zebranych starosta Małgorzata Tudaj.

Na tę okazję podopieczni ośrodka przygotowali specjalne przedstawienie, były kwiaty, gratulacje, a także okazja do rozmowy o potrzebach i planach na przyszłość.

DSC_0556.jpeg

DSC_0559.jpeg