Kamera on-line

Spełniali marzenia!

Choć niedzielna pogoda nas nie rozpieściła, to w sławięcickiej auli Zespołu Szkół nr 3 było gorąco i wesoło. Po raz szesnasty mieszkańcy znaleźli czas i chęć, by drugą niedzielę Adwentu spędzić w radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie w gościnnych progach „Rejówki”.

Spotkaliśmy się nie tylko po to, by się beztrosko pobawić, ale by razem spełniać marzenia. Tegoroczne Sławięcickie Spotkanie Adwentowe miało dwa cele. Dochód zostanie przeznaczony nie tylko na dofinansowanie  zakupu szafek ubraniowych dla młodzieży naszej szkoły, ale przede wszystkim na wsparcie kampanii społecznej  „Spojrzeć głębiej”. Ta wspaniała inicjatywa ma na celu zmienić sposób patrzenia na młodych ludzi z różnymi dysfunkcjami, którzy czasem spotykają się z brakiem tolerancji ze strony części społeczeństwa. Ma również bardziej praktyczny wymiar, ponieważ część zebranych funduszy przeznaczamy na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla młodej dziewczyny pokrzywdzonej przez los, ale bardzo dzielnej w swojej chorobie.

Aby zrealizować nasze cele potrzebowano wsparcia. Współorganizatorami Spotkania Adwentowego byli: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie–Koźlu, Rada Osiedla Sławięcice, Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic, Caritas Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Dom Pomocy Społecznej, Mniejszość Niemiecka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Bajkowe Przedszkole nr 18, natomiast patronatem medialnym objęli nas Telewizja TVM, Gazeta Sławięcicka, Radio Park, Dobra Gazeta, Nowa Gazeta Lokalna oraz KK24.pl.

W tym roku spotkaliśmy się, jako główni organizatorzy, z niezwykle miłym odzewem ze strony sponsorów. Lista  jest naprawdę imponująca, dlatego składamy wszystkim darczyńcom, ludziom dobrego serca serdeczne podziękowania. Bez Was nie moglibyśmy zrealizować naszych planów; z Wami wszystko stało się możliwe!

Licznie zgromadzeni mieszkańcy, którzy nas nigdy nie zawodzą, otwierają serca i …portfele. Oglądaliśmy bogaty program artystyczny, który rozpoczęła niezawodna Sławięcicka Orkiestra Dęta pod batutą Melchiora Jochema. Wzruszyły nas, a przede wszystkim rodziców i dziadków występy dzieci z Bajkowego Przedszkola. Swoimi kapitalnymi umiejętnościami popisywały się mażoretki z Długomiłowic i Cisku, a w podróż po bajkach zabrali nas mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ze Sławięcic. To, że śpiewać i grać można naprawdę pięknie udowodnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16, a nasi uczniowie ZS nr 3 zaprezentowali się z wdziękiem w scenkach kabaretowych.

Przybył i On - najbardziej przez wszystkie dzieci oczekiwany gość - Święty Mikołaj z ciężkim workiem pełnym słodyczy, a  ekscytacji, tym nieco starszym gościom, dostarczyły losowania, gdyż dzięki naszym sponsorom nagrody były naprawdę wspaniałe!

Oprac. al

jar1.jpeg

jar2.jpeg

jar3.jpeg

jar4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera