Kamera on-line

Studenci z województwa będą praktykować w kozielskim szpitalu

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu zawarł porozumienie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Placówka będzie od teraz ściśle współpracowała ze szkołą w obszarze pielęgniarstwo i położnictwo.

- W ramach porozumienia zajęcia praktyczne dla studentów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo będą się odbywać we wskazanych oddziałach szpitala – tłumaczy Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

- Już jakiś czas temu mówiliśmy, że chcemy zacieśniać współpracę ze szkołami wyższymi. Dobrych kilka miesięcy temu podpisaliśmy porozumienie z Uniwersytetem Opolskim, również finansowo wsparliśmy uczelnie w tworzeniu kierunku medycznego. To dla nas bardzo ważne, chcemy bowiem, by specjaliści znaleźli potem u nas pracę – dodaje starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest jednym z filarów opieki medycznej na Opolszczyźnie. Dzięki projektom unijnym oraz pieniądzom z budżetu powiatu trafił tam najnowszy sprzęt do diagnostyki chorych, który kosztował kilkanaście milionów zł. Tylko w tym roku w wysokiej klasy aparaturę wyposażono kilka tamtejszych oddziałów. Szpital otworzył też oddział rehabilitacji, który cieszy się sporym uznaniem pacjentów.

AL

poro.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera