Kamera on-line

Każdy detal miał znaczenie

Wojewódzki Konkurs Stołów Bożonarodzeniowych, który odbył się w hotelu Solidaris w Kędzierzynie-Koźlu wyłonił najpiękniejsze nakrycia świąteczne. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół nr 1, a patronat nad nim sprawowało kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

Konkurs skierowany był przede wszystkim do uczniów klas, gdzie kształci się przyszłych kelnerów czy kucharzy. Ale wzięli w nim udział również zawodowcy na co dzień zajmujący się branżą.  

- Tu liczyło się w zasadzie wszystko, każdy detal, od dobranej kolorystyki, po funkcjonalność oraz dopasowanie odpowiednich naczyń – powiedziała Danuta  Treffon, jedna z nauczycielek ZS nr 1.   

Amatorom przyglądali się zawodowcy z hotelu Solidaris, którzy pochwalili dobre przygotowanie młodzieży. – Gdzieś tam może były małe błędy, ale generalnie poziom niezły i rzeczywiście rosną nam powoli nasi następcy, którzy radzą sobie coraz lepiej – mówili menedżerowie hotelu Solidaris.

W jury konkursu znalazła się m.in. starosta Małgorzata Tudaj. – Stół to bodaj najważniejszy mebel w naszych domach, to przy nim jemy, rozmawiamy, integrujemy się, a czasem pracujemy. Kiedy jest odpowiednio nakryty - dania smakują wykwintniej – mówiła starosta.

To dopiero pierwsza edycja konkursu, ale jestem przekonana, że w kolejnych latach uczestników, którzy zechcą zmierzyć się tu będzie więcej – dodała.

Wśród szkół I miejsce zajęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich, na drugim znalazł się Zespół Szkół Zawodowych w Opolu, na trzecim Zespół Szkół nr 1 z Koźla. Wśród restauracji I miejsce zdobył hotel Solidaris, drugie „Nasz Dworek” w Dziergowicach.

AL

Więcej zdjęć na FB powiatu.

DSC_0589.jpeg

DSC_0581.jpeg

DSC_0576.jpeg

DSC_0569.jpeg

stoły5.jpeg

stoły6.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera